Lietuvos ir Ukrainos vėliava, archyvinė nuotrauka

Lietuva ir Kijevas aptarė pasirengimą Ukrainos reformų konferencijai

27
Anksčiau Lietuva pasiūlė kitą tarptautinę konferenciją dėl reformų Ukrainoje surengti savo sostinėje

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Ukrainos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje Nikolajus Točickis ir Lietuvos susisiekimo viceministras Ričardas Degutis aptarė tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, kuri planuojama kitais metais Vilniuje, organizavimą.

Susitikimas įvyko ketvirtadienį. Šalys kalbėjo ne tik apie pasirengimą konferencijai, bet ir apie Ukrainos bei ES bendradarbiavimo aktualijas.

"Ričardas Degutis pabrėžė konferencijos, kuri Vilniuje laikoma bendros Ukrainos reformos proceso palaikymo strategijos dalimi, prioritetą", — rašoma "Ukrainos misijos Europos Sąjungoje" Facebook paskyroje.

Lietuvos diplomatas yra atsakingas už jos parengimą.

Savo ruožtu Točickis padėkojo Degučiui už Lietuvos paramą Ukrainai tiek dvišaliu lygiu, tiek ES, ypač atsižvelgiant į konfliktą Donbase, taip pat už palaikymą įvedant sistemines reformas valstybėje.

Šiemet Toronte įvyko konferencija dėl reformų Ukrainoje. Jos metu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, kuris ir pasiūlė organizuoti kitą tokį renginį Vilniuje.

27
Tegai:
reformos, konferencija, Lietuva, Ukraina
Dar šia tema
Senatorius: Baltijos šalys ir Ukraina ETPA turi vieną tikslą — sukelti skandalą
Šteinmejerį nustebino ukrainiečių reakcija į jo "formulę" dėl Donbaso
Europarlamentaras pabandė pateisinti korupciją Ukrainoje Rusijos įtaka