Kioskas

Vaizdo įraše apie kovą su dezinformacija rodė laikraščius su receptais ir sportininkais

28
(atnaujinta 16:42 2019.10.14)
Europos Vadovų Tarybos socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matomi įvairūs leidiniai rusų kalba

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Europos Vadovų Taryba savo Twitter paskyroje paskelbė vaizdo įrašą apie "Debunk.eu" projektą, skirtą kovoti su "dezinformacija".

Vaizdo įraše pasakojama apie žurnalisto iš Lietuvos Vaido, dirbančio su projektu, darbą.

"Susipažinkite su Vaidu, Lietuvos žurnalistu, vykdančiu misiją kovoti su melagingomis naujienomis ir dezinformacija. Jis dirba su projektu "Debunk.eu", kuris kiekvieną dieną skenuoja 20 000 straipsnių, kad nustatytų dezinformaciją", — pranešė Europos Vadovų Taryba Twitter.

Toliau vartotojams siūloma pažiūrėti vaizdo įrašą, kurio pradžioje galima pamatyti lengvai perskaitomus laikraščių ir žurnalų pavadinimus. Pavadinamai nėra išverčiami subtitruose, tačiau visi, kas moka rusų kalbą, mato, kad tai jokiu būdu nėra visuomeniniai ir politiniai leidiniai.

Neatitikimą pastebėjo Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojai ir pakomentavo Europos Vadovų Tarybos publikaciją.

"Ar "FakeBusters" iš Europos Vadovų Tarybos ir jų protežė pateiks klaidingos informacijos iš rusiškų kulinarinių knygų ir sporto laikraščių pavyzdžių, parodytų vaizdo įraše? Priešingu atveju, tai yra puikus klasikinės antirusiškos dezinformacijos pavyzdys. Ir iš tikrųjų tai jau nėra juokinga", — pažymi Rusijos diplomatinė atstovybė.

Pastaraisiais metais Rusijos žiniasklaidos padėtis Vakaruose tapo vis sunkesnė. 2016 metų lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, kad reikia kovoti su Rusijos žiniasklaida, o kaip pagrindinės "grėsmės" dokumente nurodytos Sputnik ir RT. Keletas Vakarų politikų, įskaitant JAV senatorius ir Kongreso narius, taip pat Prancūzijos prezidentas apkaltino Sputnik ir RT kišimusi į rinkimus JAV ir Prancūzijoje, tačiau nepateikė jokių to įrodymų. Rusijos pareigūnai šiuos kaltinimus pavadino nepagrįstais.

Baltijos šalyse reguliariai draudžiama Rusijos televizijos kanalų transliacija, valdžios naudojasi pretekstu, kad šie kanalai pateikia požiūrį, kuris skiriasi nuo "vienintelio tikrojo", taip pat riboja Rusijos žiniasklaidos žurnalistų prieigą prie oficialių renginių.

Interviu Sputnik radijui politologas Aleksandras Asafovas pažymėjo, kad "kova su Rusijos grėsme" niekada nesibaigs. Anot jo, šiems tikslams yra skiriami pinigai, tarp jų ir komerciniai, todėl Lenkijos ir Baltijos šalių rusofobų "darbas" bus paklausus, kol pasibaigs jo finansavimas.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
28
Tegai:
"Rusijos grėsmė", Rusija, vaizdo įrašas, dezinformacija, Lietuva
Dar šia tema
Kova dėl Rusijos žiniasklaidos: koks buvo Baltijos rusų tautiečių forumas
Raudonoji grėsmė. Kokiomis "siaubo istorijomis" apie Rusiją gąsdina Vakarų žiniasklaida
Mes mirštame? Kovokime su Rusija: Lietuvos politikai stulbina savo logika