Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

LVŽS deleguoja Karbauskį į Seimo valdybą: gali užimti Žemaitaičio vietą

8
(atnaujinta 11:24 2019.10.15)
Karbauskis patvirtino, kad frakcija vienbalsiai nubalsavo už jo kandidatūros delegavimą į Seimo valdybą, tačiau į kokias pareigas pretenduos "valstiečių" lyderis, kol kas neatskleidžiama

VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį po "valstiečių" frakcijos posėdžio patvirtino, kad jis deleguojamas į Seimo valdybą.

Karbauskio komentaras po frakcijos posėdžio skelbiamas Facebook paskyroje.

"Nubalsavo frakcija vienbalsiai, vienam susilaikius — susilaikė Seimo vicepirmininkas dėl to, kad nenorėjo už save balsuoti — kad į Seimo vadovybę bus deleguojami trys frakcijos nariai, tai yra du dabartiniai pavaduotojai Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius, bei nutarta, kad būsiu deleguotas aš", — antradienį sakė Karbauskis.

Be to, LVŽS vadovas patvirtino, kad Remigijus Žemaitaitis turėtų trauktis iš Seimo valdybos, nes jis eina Seimo vicepirmininko pareigas, tačiau neatstovauja jokiai frakcijai. Taigi, Karbauskis galėtų ir užimti Remigijaus Žemaitaičio vietą.

"Aš kreipsiuosi šiandien į Žemaitaitį, sakydamas, kad jis turėtų pasitraukti, arba Seimas turės balsuoti. Koks bebūtų išsidėstymas Seimo vadovybės po koalicijos sprendimo, jis vis tiek skaičiumi bus tas pats", — teigė politikas, jis tai pasakė visos koalicijos vardu.

Kurias būtent pareigas Seimo valdyboje eis Karbauskis — Seimo pirmininko ar vicepirmininko — "valstiečių" lyderio teigimu, spręs koalicijos taryba.

"Koalicinė taryba turi šitą sprendimą priiminėti. Partija negali tokio sprendimo priimti. Yra sutartis kol kas tokia, kokia yra. Jeigu sutartį bus nutarta pakeisti, bus tada kitaip", — teigė politikas.

Pagal koalicijos sutartį, Seimo pirmininko postas priskirtas "socialdarbiečiams". Ketvirtadienį Seimas turėtų spręsti, ar Pranckietis liks savo pareigose. Jei dabartinis Seimo pirmininkas tęs savo darbą, tuomet Karbauskiui gali nepavykti tapti Seimo vicepirmininku, nes šias pareigas teikia Seimo vadovas. 

Pirmadienį Karbauskis paskelbė ketinantis trauktis iš frakcijos seniūno posto.

Valdančioji partija pasirašė naują koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partijomis "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

Seimo pirmininko vieta turėjo atitekti "socialdemokratų darbiečiams", tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą. Jis pareiškė, kad atsistatydins, jei jam bus iškeltas nepasitikėjimo votumas.

Be to, Seimo pirmininkas teigė pasitraukiantis iš "valstiečių" partijos. Jis pažadėjo grįžti tik su sąlyga, kad joje nebus dabartinio vadovo — Ramūno Karbauskio.

Dar prieš savaitę Karbauskis tvirtino, kad nepretenduoja į Seimo pirmininko postą.

8
Tegai:
Seimas, Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Lietuva su humoru: juokaujama Seime, Vyriausybėje, STT, bandoma prajuokinti net EK
Visi metodai geri: kovodami su konkurentais Lietuvos politikai nieko nesibodi