Dalia Grybauskaitė susitiko su Gitanu Nausėda

Lietuvos prezidentas sukritikavo Grybauskaitės politiką Baltarusijos atžvilgiu

48
(atnaujinta 09:00 2019.10.16)
Anot Lietuvos vadovo, kontaktų su Minsku atsisakymas buvo neveiksmingas. Nausėda pabrėžė, kad reikia tęsti dialogą su kaimynine šalimi

VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo buvusios respublikos vadovės Dalios Grybauskaitės politiką Minsko atžvilgiu. Apie tai praneša RuBaltic.ru su nuoroda į TASS.

Jo nuomone, politinio dialogo su Baltarusija stoka neigiamai paveikė Lietuvą, kai buvo priimami sprendimai dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos. Prezidentas pabrėžė, kad visiško kontaktų su kaimynais atsisakymo politika buvo neveiksminga.

Nausėda pažymėjo, kad Vilnius neturėtų "kišti galvos į smėlį ir apsimesti, kad šalia nėra kaimyno", kai ES šalių ir JAV administracijos atstovai lankosi Minske. Anot Lietuvos vadovo, nuomonė, kad jokio suvereniteto Baltarusijoje iš viso neegzistuoja, yra supaprastinta ir primityvi.

Lietuvos vadovas pareiškė, jog erdvė bendradarbiavimui apima platų klausimų spektrą ekonomikos srityje (be energetikos), kultūros, mokslo srityje. Pasak prezidento, principinė Lietuvos pozicija yra, kad dialogas čia turi būti tęsiamas.

Tuo pačiu metu, kaip pasakė Nausėda savo kalboje antradienį, jo patarėjai ir Vyriausybė rengia priemonių planą, kaip užkirsti kelią energijai iš Baltarusijos AE į Lietuvos rinką.

Lietuvos ir Baltarusijos santykiai buvo įšaldyti Grybauskaitės prezidentavimo metu. Buvusi Lietuvos vadovė ne kartą pabrėžė, kad bet koks Vilniaus ir Minsko bendradarbiavimas statomos Baltarusijos AE klausimais "suriš rankas Lietuvai" ir reikš "jos legitimizavimą".

Lietuvos pozicija Baltarusijos AE atžvilgiu

Lietuvos valdžia mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus. Baltarusija visas Vilniaus pretenzijas laiko politizuotomis.

Lietuvos vadovybė jau pažymėjo, kad Lietuva pralaimėjo "kovoje" su Baltarusijos AE, nes ji nesugebėjo priversti ES šalių vienbalsiai uždrausti elektrai patekti į Europos rinką.

48
Tegai:
Gitanas Nausėda, Dalia Grybauskaitė, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE), Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (467)
Dar šia tema
Ekspertas: iš visų Europos šalių tik Lietuvos netenkina Astravo AE
Lietuvoje skelbiama, kad Astravo AE paleidimas gali būti atidėtas
Paleidus Astravo AE, Baltarusija gali sumažinti Rusijos dujų importą
Lietuva pateikė nacionalinių pratybų avarijos Astravo AE atveju rezultatus
Seimas

Seimas pateikė deputatų sąrašą, kurie turi izoliuotis

(atnaujinta 19:24 2020.11.24)
Anksčiau Seimas nusprendė padaryti pauzę dėl susiklosčiusios koronaviruso padėties, nes keli Seimo nariai, įskaitant pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, užsikrėtė

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik.  Seimo kanceliarija pateikė sąrašą Seimo narių, galimai turėjusių didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, praneša parlamento spaudos tarnyba.

Šis sąrašas buvo pateiktas Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, kuris toliau tęsia epidemiologinį tyrimą ir informuoja asmenis apie būtinybę izoliuotis, nustatytą izoliacijos terminą ir kt.

Seimo kanceliarija neturi įgaliojimų spręsti dėl izoliacijos būtinybės ar jos terminų, todėl informacija apie narius, kurie "turėtų izoliuotis", yra netiksli.

Anksčiau Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir (arba) gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.

Seimo nariai nepritarė nė vienam iš projekto straipsnių.

Už pirmą projekto straipsnį balsavo 70, prieš buvo vienas, susilaikė 25 Seimo nariai. Už antrą straipsnį buvo 58, prieš — 8, susilaikė 16 parlamentarų.

Savo ruožtu, Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis pareiškė, kad buvusi valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga — "blokavo" projektą, todėl nepavyko patvirtinti net minimalios nuotolinio darbo galimybės.

"Buvo siūloma pradžioje pasitvirtinti tokią tvarką, kai diskusijos vyksta nuotoliniu būdu iš kabinetų, ir tik balsavimui ateitumėm į plenarinių posėdžių salę. Vėliau pasitvirtintumėm ir balsavimo būdą. Priimti projektą pritrūko balsų, nes jį blokavo valstiečiai. Suprasdami tokio projekto svarbą, jį savo balsais rėmė ir socdemai, ir darbiečiai ir mišrios grupės atstovai, bet net 17 daugumos atstovų jau yra saviizoliacijoje, dar kelių nebuvo balsavime ir priėmimui pritrūko vieno balso", — rašė jis.

Tuo tarpu NVSC atliko išsamų rizikos vertinimą ir nusprendė, kad izoliacija yra privaloma ne 14, o 11 Seimo narių. Pažymima, kad Gabrielius Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir Tomo Vytauto Raskevičiaus rizika įvertinta kaip maža. Tai reiškia, kad jiems nereikia izoliuotis.

Tegai:
koronavirusas, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 1,1 tūkst. koronaviruso atvejų
Įrodyta, kad "Sputnik V" vakcina veiksminga daugiau nei 95 %
Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo koronaviruso priemonių planas
Lietuvos URM Linas Linkevičius

"Neaptarinėti, sėdint ant sofos": Lietuvos URM pakvietė į Abchaziją

(atnaujinta 18:45 2020.11.24)
Abchazijos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Linkevičių ir pažymėjo, kad jis gali "įnešti savo indėlį pripažindamas mūsų nepriklausomybę"

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Abchazijos užsienio reikalų ministras Dauras Kove pakvietė savo kolegą iš Lietuvos Liną Linkevičių aplankyti Abchaziją, kad jis asmeniškai įvertintų situaciją.

Tokiu būdu diplomatas socialiniame tinkle "Twitter" atsakė po Lietuvos užsienio reikalų ministro įrašu. Linkevičius parašė, kad visur, kur Rusija dislokuoja savo taikos palaikymo pajėgas, "padėtis tampa nepaprastai "stabili".

"Pone Linkevičiau, kviečiame jus į Abchaziją, kad galėtumėte iš tiesų įvertinti situaciją, o ne aptarinėti "sėdint ant sofos". Rusijos taikdarių dėka mūsų regione įmanoma išlaikyti stabilumą. Jūs, žinoma, galite įnešti savo indėlį pripažindamas mūsų nepriklausomybę", — atsakė Kove.

Po 2008 metų įvykių Rusija pripažino Abchazijos ir Pietų Osetijos suverenitetą, tačiau diplomatiniai santykiai tarp Maskvos ir Tbilisio buvo nutraukti. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad dviejų buvusių Gruzijos autonomijų pripažinimas atspindi esamą tikrovę ir tai nebus peržiūrima.

Tegai:
Rusija, Užsienio reikalų ministerija (URM), Linas Linkevičius
Dar šia tema
Lietuva išplėtė sankcijas Baltarusijai
Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva geros kaimynystės principais
Laikrodis

Lapkričio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:51 2020.11.24)
Avinų santykiuose su mylimu žmogumi laukia daugybė gteigiamų dalykų, todėl svarbu atsižvelgti į partnerio norus, Dvyniams labai tinkamas laikas kilti karjeros laiptais, Šauliams patariama nekonfliktuoti

Rytojus gali išprovokuoti išrankumą ir rūstumą, kurį bus sunkiau tramdyti nei įprastai. Dirginimas gali įsiplieskti nuo nulio, o nuo smulkių ginčų gali įsiplieskti smurtiniai ginčai. Nenustebkite, jei pastebėsite, kad daugelis rytoj yra užsiėmę santykių tvarkymu, bandydami pasiekti tiesą ir suprasti, kas teisus, o kas neteisus: toks elgesys yra gana tipiškas šiai dienai. Kad diena būtų produktyvi, žvaigždės pataria atsisakyti kitų bandymų įtraukti jus į diskusiją, o tuo labiau į ginčą. Geriausia daryti tai, kas apskritai nereikalauja bendravimo su kitais žmonėmis — būtent čia rytoj yra realios sėkmės galimybės.

Avinas (03.21-04.20) Dabar būsite kupini energijos ir galėsite realiai įvertinti esamą situaciją. Nesitikėkite pažadais iš šalies. Tačiau santykiuose su mylimu žmogumi jūsų laukia tik teigiamos emocijos. Vieniši šio ženklo atstovai gali tikėtis naujos perspektyvios pažinties.

Jautis (04.21-05.21) Laikykitės atokiau nuo žmonių, kurie siūlo užsidirbti pinigų nesąžiningai. Nuotaikinga veikla sukurs priešingai nei tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su didingų jausmų sfera.

Slaugytoja laiko švirkštą prieš vakcinaciją nuo koronaviruso, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михал

Dvyniai (05.22-06.21) Taupykite savo energiją ir venkite stresinių situacijų. Turite apmąstyti profesines temas. Greičiausiai jums kils įdomių idėjų ir netikėtų atsakymų į seniai jus kamuojančius klausimus. Naujoms pažintims tai yra visiškai tinkamas laikotarpis.

Vėžys (06.22-07.22) Laikotarpis yra tinkamas aktyviems veiksmams. Atmosfera komandoje ir santykiai su valdžia taps laisvesni, o užduotys taps įdomios. Derybos, verslo susitikimai ir dokumentų pasirašymas turėtų vykti gerai. Venkite neigiamų emocijų ir pervargimo. Praleiskite daugiau laiko artimųjų kompanijoje.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar turite pakankamai energijos. Galite tapti bet kurios įmonės siela ir pakrauti kitus savo optimizmu. Tačiau yra pavojus, kad jums patiks magnetas pritraukti nesąžiningus žmones prie savęs, ir šiuo metu to reikia kruopščiai vengti. Turite skirti daugiau laiko savo sveikatai ir kūnui.

Mergelė (08.24-09.22) Stenkitės, kad jūsų kasdienybė būtų optimistiškesnė. Yra klaidų tikimybė, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite. Negalima įžeisti artimųjų savo neatidumu ar įniršio metamais žodžiais.

Svarstyklės (09.23-10.22) Galite pasirodyti esąs pernelyg emocingas žmogus ir sukelti daug rūpesčių ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Būkite atsargūs dėl naujų pažinčių. Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas namams, šeimai, šeimos ryšiams.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena palanki pramoginiams renginiams, taip pat susitikimams, deryboms ir verslui. Jei nusprendėte apsilankyti kartu su savo sielos draugu, pasistenkite neatimti iš savo mylimo žmogaus dėmesio. Priešingu atveju jūsų elgesys taps pasipiktinimo šaltiniu.

Šaulys (11.22-12.21) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šį nesutarimą sukels ne principų skirtumai, o paprasčiausias nenoras išklausyti vienas kito. Negailėkite gerų žodžių, dovanų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Susilaikykite nuo bet kokių pykčio ir agresijos apraiškų. Kai tik prarasite nuotaiką, iškart pajusite nesusipratimo ir susipriešinimo atmosferą.

Vandenis (01.21-02.19) Ši diena gali būti emociškai karšta. Jei nenorite pataisyti savo artimųjų ar kitų, pabandykite kontroliuoti savo žodžius ir emocijas. Taigi bus galima išvengti konfliktų ir jūsų reputacija nenukentės.

Žuvys (02.20-03.20) Svarbius dalykus geriau atidėti. Dabar galite būti nekompetentingi daugeliu klausimų arba tiesiog klysti savo įsitikinimuose. Pagrindinis dalykas yra negaišti laiko neigiamoms emocijoms. Draugų ir šeimos narių parama ir patikimi patarimai padės jums jaustis labiau pasitikintiems.

Tegai:
horoskopas