Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka

Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą su prašymu pratęsti Paleckio suėmimą

44
(atnaujinta 12:01 2019.10.16)
Terminas, figūruojantis paraiškoje, nenurodytas. Tikimasi, kad sprendimas bus priimtas kitą savaitę

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Generalinė prokuratūra pateikė prašymą pratęsti buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio, opozicijos politiko Algirdo Paleckio suėmimą. Apie tai pranešė TASS su nuoroda į prokuratūros atstovę Eleną Martinonienę.

"Jau yra kreiptasi į teismą prašant pratęsti suėmimą. Sprendimas turėtų būti priimtas kitą savaitę", — sakė ji.

Martinonienė nenurodė, kokiam terminui prašoma pratęsti Paleckio suėmimą, dėl tyrimo interesų.

Anot TASS, anksčiau tokiose paraiškose figūravo ir buvo patenkintas 3 mėnesių terminas. Paskutinis suėmimo pratęsimo terminas baigiasi spalio 26 dieną.

Anksčiau Paleckio advokatas Algis Petrulis suabejojo, ar Paleckiui pakeis kardomąją priemonę. Jis priminė, kad Paleckis yra kalinamas beveik metus ir pagal Lietuvos įstatymus jis gali būti areštuotas iki 18 mėnesių, po to byla turi būti arba perduota teismui, arba nutraukta.

Paleckio byla

2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

Viename iš savo laiškų opozicijos politikas teigė, kad Lietuvos valdžia jam keršija dėl jo susidomėjimo sausio 13-osios įvykiais ir bendravimo su rusais.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

44
Tegai:
teismas, prokuratūra, Algirdas Paleckis
Dar šia tema
Paleckis papasakojo, ko Lietuvos prokurorai tikisi jo byloje
Paleckis savo įkalinimą vadina "kerštu už domėjimąsi Sausio 13-osios byla"
Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito