JAV karinė technika atvyko į Lietuvą, nuotrauka iš įvykio vietos

Ekspertas: JAV karinis-politinis žaidimas Baltijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui

177
(atnaujinta 10:44 2019.10.22)
Tokio plataus masto Amerikos kariuomenės perkėlimo į Europą nebuvo jau seniai. Karinių kontingentų veikla prie Rusijos sienų kelia nerimą Maskvoje, sako ekspertas Jurijus Kotenokas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Vyriausiasis portalo "Segodnya.ru" redaktorius, karinis apžvalgininkas, Donbaso analitinės tarnybos narys Jurijus Kotenokas interviu Sputnik  radijui padarė prielaidą, kad tokiu būdu JAV, atgabendamos į Lietuvą sunkiąją techniką, demonstruoja savo jėgą šiaurės vakarų kryptimi.

"Šiuo metu Rusija imasi atsakomųjų priemonių šiai grėsmei, kuri, be abejo, kyla šalia mūsų sienų ir kelia tam tikrų problemų, neutralizuoti, nes lankas nuo Baltijos iki Juodosios jūros juosia mūsų sienas, o NATO valstybių, visų pirma JAV, narių kontingentai neišvengiamai traukiasi ten. Ir, beje, tokio JAV kariuomenės perkėlimo į Europą iš kontinentinės Amerikos nebuvo jau senokai po NATO bloko išplėtimo į rytus", — sakė Kotenokas.

Anot eksperto, Maskva aljanso veiksmus laiko nepriimtinais.

"Tai karinis-politinis žaidimas, čia nėra nieko naujo, bet, deja, pirmiausia tai kelia grėsmę Rusijos saugumui", — apibendrino ekspertas.

Pirmadienį į Lietuvą atvyko JAV rotacinių pajėgų technika. Atvyko bataliono dydžio vienetas, kurį sudaro apie 500 JAV kariškių, taip pat maždaug 100 vienetų sunkiosios technikos, įskaitant 30 tankų "Abrams" ir daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų "Bradley".

Lietuvoje treniruosis JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko1-asis batalionas, kuris dislokuotas Fort Hoode, Teksaso valstijoje.

Spalio 14 dieną į Lietuvą  pratyboms  atskrido   pirmieji JAV kariai — dalis bataliono dydžio vieneto, kuriame tarnaus per 500 JAV Sausumos pajėgų karių.  Į Lietuvą  JAV Sausumos pajėgų kariai atvyksta kaip operacijos "Atlanto ryžtas" dalis ir treniruosis čia iki kitų metų pavasario.

NATO šalys nuolat skelbia galimą "Rusijos grėsmę" ir kalba apie būtinybę "sutramdyti" Rusiją. Be to, kaip ne kartą buvo pažymėta Maskvoje, Šiaurės Atlanto aljansas puikiai supranta, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o pareiškimai apie galimą "Rusijos agresiją" naudojami tik tam, kad aljanso pajėgos būtų kuo arčiau Rusijos Federacijos sienų.

Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. Kitą pavasarį planuojamos "Defender Europa 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

177
Tegai:
Rusija, Lietuva, karinė technika, JAV
Dar šia tema
Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
Ekspertas: JAV turėtų šimtą kartų pagalvoti, prieš provokuodamos Rusiją pratybomis
Ekspertas: Lietuvos vadovybei reikia JAV karinės bazės, kad išlaikytų valdžią
JAV ir Lietuvos kariai bendrose pratybose

Ekspertas: JAV suverčia į Lietuvą savo karinį šlamštą

(atnaujinta 14:48 2021.04.13)
Nė viena padori valstybė nepirktų tokių ginklų, mano karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Amerikiečių kilni dovana Lietuvai — prieštankiniai granatsvaidžiai kovai su "Rusijos agresija", iš tikrųjų yra JAV nelabai efektyvaus ginklo atsikratymas, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas.

Anksčiau Lietuvos krašto apsaugos ministerija pranešė, kad Jungtinės Valstijos perduos Lietuvos kariuomenei vienkartinius prieštankinius granatsvaidžius M72 LAW.

Litovkinas pareiškė, kad JAV savo vasalams siunčia tuos ginklus, kurių jiems patiems nereikia.

"Amerika atsikrato viso savo karinio šlamšto, kuris šiandien nėra labai perspektyvus, nėra labai efektyvus, jį suversdama į Ukrainą, į Baltijos šalis, kai kuriems kitiems vasalams, nes padori valstybė tokių ginklų neįgis. Pirma, nes jie turi savo. Antra, kadangi šie ginklai yra skirti kovoti su tankais, pirmiausia su šarvuotais taikiniais", — pasakė jis.

Ekspertas pažymėjo, kad Rusijos Federacija neketina nieko pulti ir visi tai puikiai žino, nepaisant skambančių pareiškimų. Be to, Rusijos tankų, pasak Litovkino, negalima sustabdyti tokiais granatsvaidžiais.

"Dešimt milijonų [dolerių]. Amerikiečiai tai suskaičiuos kaip pagalbą Lietuvai kovoje su "Rusijos agresija", tai yra kilnus poelgis amerikiečiams, kad tik Lietuva yra "apsisaugotų" nuo Rusijos tankų. Tiesa, kila paprastas klausimas, kodėl Rusijos tankai turėtų pulti Lietuvą, ko mes nematėme šioje Lietuvoje, ir kodėl mums ji reikalinga. Į šį klausimą niekas neatsako Baltijos šalyse, kai aš to klausiu Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, niekas negali atsakyti, kodėl rusai turėtų pulti šias Baltijos šalis, jas užgrobti, kad vėl galėtų ten industrializaciją atlikti, o po to visas šias pastatytas gamyklas sunaikins ir grobstys visa šalis, o gyventojai išsibarstys po Europą plauti unitazus ir dirbti kaip kambarinės viešbučiuose, į šį klausimą nėra atsakymo", — pareiškė jis.

Pasak Litovkino, šie ginklai gulės sandėliuose.

"Lietuvos vadinamieji savanoriai kurį laiką šaudys į taikinius, garsiai apie tai bus kalbama, kad jie yra apsiginkluoti "baisiu" ginklu, kuris sustabdys "agresyvius Rusijos tankus", — apibendrino jis.

Lietuvos kariškiai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Prieštankinių granatsvaidžių perdavimo ceremonija vyks trečiadienį Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje.

Perduodamos paramos vertė siekia dešimt milijonų dolerių. Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Baltijos šalyse nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", dėl kurios neva būtina stiprinti gynybinio bendradarbiavimo sferą ir dalyvauti NATO pratybose. Savo ruožtu Maskva ne kartą pareiškė savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Tegai:
ginklavimasis, Lietuva, JAV, Rusija
Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka

Amerikos pulkininkas perspėjo Baideną dėl karo su Rusija

(atnaujinta 10:48 2021.04.13)
Amerikos karo ekspertas yra susirūpinęs dėl antirusiškos Baideno retorikos ir Kijevo skatinimo atšaldyti konfliktą Donbase

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Antirusiška Baideno retorika ir Kijevo skatinimas pabloginti situaciją Donbase gali privesti JAV prie karo, kuriam jos nėra pasirengusios. Apie tai rašo Amerikos armijos atsargos pulkininkas Daglas Makgregoras (Douglas Macgregor) straipsnyje "The American Conservative".

Kariškio teigimu, Ukrainos pareiškimai apie karo Donbase galimybę gali išprovokuoti konfliktą tarp JAV ir Rusijos. Tuo pačiu metu Baidenas nemano, kad būtina paaiškinti savo piliečiams, kodėl Vašingtonas palaiko tokias grėsmes iš Ukrainos pusės.

Ekspertas kaip pavyzdį pateikė įvykį 1937 metais, kai Japonijos kariai Jangdzės upėje nuskandino amerikietišką valtį. Tada prezidentas buvo Franklinas Ruzeveltas. Jis atsisakė keršyti japonams, nepaisant Jūrų laivyno admirolų spaudimo, nes suprato, kad armija nėra pasirengusi pilnaverčiam karui.

Kalbant apie Trampą, 2019 metais daugelis jo patarėjų ragino pradėti karą su Iranu, tačiau prezidentas atsisakė. Savo ruožtu Baideno administracija neklauso patarimų ir įspėjimų ir nesielgia taip, kaip pirmtakai. Pulkininkas mano, kad dabar Ovaliajame kabinete nėra suaugusio žmogaus, kuris paprasčiausiai pasakytų "ne". Tačiau Baidenui lengva užsispirti ir moralizuoti dėl to, kas vyksta tūkstančių mylių atstumu nuo JAV. Bet tai negali trukti amžinai, sakė Makgregoras.

Kariškis priminė reikšmingą Rusijos armijos pranašumą prieš Ukrainos kariuomenę. Tuo tarpu NATO pajėgos Europoje yra per silpnos, kad galėtų įsikišti į tokį tolimą konfliktą, teigia jis. Aljansas pasikliaus oro pajėgomis, tačiau nederėtų nenuvertinti Rusijos oro gynybos sistemų, ypač kuriamos S-500, apibendrino Makgregoras.

Piliečių konfrontacija Donbase tęsiasi septynerius metus, aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių. Nuo šių metų vasario padėtis dar labiau pablogėjo: buvo pasikėsinta į DLR Liaudies milicijos bataliono vadą, Ukrainos saugumo pajėgos apšaudė su minosvaidžiais Gorlovką ir Donecko pakraštį, o kovos suintensyvėjo.

Balandžio mėnesį JAV prezidentas Džo Baidenas patikino Ukrainos kolegą Vladimirą Zelenskį, kad Jungtinės Valstijos ir toliau rems Ukrainą "Rusijos agresijos Donbase ir Kryme akivaizdoje". Rusijos užsienio reikalų ministerija pokalbius apie galimą Rusijos ir Ukrainos konfliktą pavadino dar viena Kijevo fikcija.

Tegai:
Donbasas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Kas ir kodėl provokuoja Rusiją pokalbiais apie Ukrainos priėmimą į NATO
Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę
JAV ir Didžioji Britanija aptarė padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos
Medicinos darbuotojai

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė pranešė apie apsaugos priemonių trūkumą

(atnaujinta 15:12 2021.04.13)
Antradienio ryto duomenimis, šioje ligoninėje gydomas 261 pacientas, segantis COVID-19 liga

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau baigiasi sukaupti apsaugos priemonių rezervai, pranešė ligoninė savo Facebook paskyroje.

Pažymima, jog šioje ligoninėje gydomas didžiausias kiekis pacientų, sergančių COVID-19 liga.

Šiuo metu labai trūksta ilgaaulių antbačių, 3 kl. respiratorių, didelių (3XL, 4XL, 5XL) dydžių kombinezonų, todėl prašoma turint galimybę padėti.

"Mes praktiškai visą laiką dirbame ties maksimalių galimybių riba ir būsime dėkingi už bet kokią pagalbą", — sako gydytojas, VMKL koordinatorius COVID-19 ligos gydymui Algirdas Pilvelis.

Antradienio ryto duomenimis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomas 261 pacientas, segantis COVID-19 liga.

Tegai:
apsaugos priemonės, koronavirusas, ligoninė, Vilnius
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje patvirtinti dar 1088 koronaviruso atvejai, mirė 12 žmonių
Indija tapo 60-ąja šalimi, patvirtinusia vakciną "Sputnik V"
Estijoje nustatyta beveik 200 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos