Arvydas Anušauskas, archyvinė nuotrauka

Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį

272
(atnaujinta 14:59 2019.10.22)
Antradienį į teismą palaikyti jau metus kainamą Paleckį atėjo apie šešiolika žmonių, konservatorius Anušauskas tiki, kad šie žmonės "aktyvūs Kremliaus politikos palikytojai", ir tokių visoje Lietuvoje tik penkiasdešimt

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys Arvydas Anušauskas atėjusius į Kauno apygardos teismą palaikyti opozicijos politiką Algirdą Paleckio pavadino "aktyviais Kremliaus politikos ir įtakos palaikytojais". Savo mintimis Anušauskas viešais pasidalino asmeninėje Facebook paskyroje.

Anot jo, per visą Lietuvą tokių "aktyvių Kremliaus palaikytojų" jis suskaičiuotų penkisdešimt.

"Turiu galvoje aktyviai ir iniciatyviai rašančius komentarus, straipsnelius,dalyvaujančius RU ambasados viešuose "darbeliuose". Dar koks 10-15 tūkst. yra pasyvių stebėtojų (sovietinės nostalgijos kamuojami komunistinės nomenklatūros sūnūs ir posūniai), sprendžiant iš tų komentarų skaitytojų ir kremliškos propagandos retransliuotojų savo aplinkai skaičių (šitų į viešumą prieš televizijos kameras ir varu neištempsi)", — rašo konservatorius.

Anušauskas tiki, kad vis šie žmonės "uždaryti nesiekiančiame burbule". O apskritai tokiems "Kremliaus palaikytojams" politikas priskiria 0,5 proc. valstybės piliečių. Be to, jis tiki, kad "šis burbulas" niekaip nesipučia, net nepaisant milijonų, kuriuos "investuotuja RU dezinformacijos pramonės atstovai".

Antradienį Kauno apygardos teismas sprendžia klausimą dėl Paleckio suėmimo pratęsimo. Prokuratūra reikalauja pratęsti suėmimą maksimaliam trijų mėnesių terminui. Praeitą kartą pratęsdamas terminą, teismas skelbė, kad Paleckis laisvėje gali išvažiuoti iš šalies.

Anksčiau Paleckio advokatas Algis Petrulis interviu Sputnik Lietuva teigė, kad jo kliento suėmimą gali pratęsti maksimaliam laikui — trims mėnesiams. Advokatas pažymėjo, kad pagal Lietuvos įstatymus teismas privalo paleisti įtariamąjį, jei nepavyksta surinkti faktų, patvirtinančių kaltinamojo kaltę. Tačiau, Petrulio manymu, Paleckio atveju neverta tikėtis jo išlaisvinimo.

Pats Paleckis neigia visus jam primestus kaltinimus. Jis patvirtino, kad kalėjime jam pablogėjo sveikata.

Vakar Latvijoje ir Estijoje vyko piketai Paleckio palaikymui. Rygoje ir Taline visuomenininkai susirinko prie Lietuvos ambasadų pastatų ir reikalavo reaguoti į neteisėtą politiko suėmimą.

Paleckio byla

2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" lyderis kalinamas nuo praėjusio spalio dėl tariamo "šnipinėjimo Rusijos naudai".

Viename iš savo laiškų opozicijos politikas teigė, kad Lietuvos valdžia jam keršija už jo domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl jo bendravimo su rusais. Neseniai Paleckis rašė, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už "išgalvotą" kaltinimą "šnipinėjimu", nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė, kad Europos Parlamento narė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

272
Tegai:
Algirdas Paleckis
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito
Paleckio advokatas abejoja, kad prevencinė priemonė bus pakeista
Paleckio advokatas paaiškino, kodėl norima pratęsti politiko suėmimą
Ekspertas: VSD pasakomis apie Paleckio "kaltę" gali tikėti tik siaurapročiai
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Palanga, archyvinė nuotrauka

Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje

0
(atnaujinta 17:46 2020.08.09)
ULAC vadovo manymu, tikimybė užsikrėsti koronavirusu pliažo sąlygomis nors ir egzistuoja, bet nėra didelė

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas savo Facebook paskyroje papasakojo ar reikia veido kaukių pliaže.

"Ar reikia pliaže kaukių? Ir ne ir taip. Taip, nes koronaviruso plitimui svarbu atstumas, ekspozicijos laikas ir apsauga. Dėl apsaugos — t.y. dėl kaukių: jeigu artimam kontakte ilgesnį laiką (>15 min.) šalia būna dvi skirtingos kompanijos užsikrėtimo tikimybė išlieka, nes nežinia ar tose kompanijose yra besimptomių koronavirusų nešiotojų, kurie į aplinką išskiria virusus", — rašo jis.

Tačiau, ULAC vadovo manymu, tikimybė užsikrėsti pliažo sąlygomis nors ir egzistuoja, bet nėra didelė.

Jis paaiškino, jog tikėtina, kad nemažai žmonių šalyje yra susidūrę su virusu, bet to nežino, nes neturėjo ir neturi kur išsitirti laisvanoriškai, anonimiškai dėl COVID-19 ligos antikūnų.

"Todėl, norint sušvelninti antrą bangą, būtina nedelsiant keisti testavimo strategiją. Tai leistų greičiau diagnozuoti užsikrėtusius ir simptomų nejaučiančius žmones, bei išvengti persirgusių žmonių perteklinės izoliacijos", — pabrėžė Čaplinskas.

Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 2231, sergančių žmonių skaičius — 469, 2885 žmonių yra izoliacijoje. Nuo birželio 1 dienos nustatyta 123 įvežtinių atvejų.

0
Tegai:
koronavirusas, paplūdimys, kaukės
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Patvirtinti trisdešimt septyni COVID-19 atvejai: 29 iš jų registruoti Kauno apskrityje
Mokslininkai sužinojo apie galingą imuninį atsaką į koronavirusą
Šalyje per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis