Seimas, archyvinė nuotrauka

Seime siūloma skelbti pirmalaikius rinkimus

20
(atnaujinta 16:27 2019.10.22)
Po to, kai slapto balsavimo metu Pranckietis išsaugojo savo pareigas, Seime kilo kalbos apie būtinybę skelbti pirmalaikius parlamentinius rinkimus, nes dauguma prarnda pasitikėjimą

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Seimo opozicijos atstovai iškart po slapto balsavimo, po kurio Seimo pirmininkas Pranckietis išsaugojo savo pareigas, užregistravo teisės aktą "Dėl pirmalaikių Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų".

Teisės akto projektas skelbiamas elektroninėje Seimo sistemoje.

Pirmalaikius Seimo rinkimus siūloma skelbti 2020 metų sausio 19 dieną.

Paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus siūlo Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Eugenijus Gentvilas, Juozas Baublys, Viktoras Pranckietis, Simonas Gentvilas, Gintaras Vaičekauskas, Ričardas Juška, Kęstutis Glaveckas, Virgilijus Alekna.

Antradienį Seime slapto balsavimo metu dauguma susirinkusiųjų Seimo narių nusprendė palikti Pranckietį eiti Seimo pirmininko pareigas.

Tai jau antrasis Seimo bandymas pašalinti Pranckietį iš parlamento pirmininko posto. Praėjusią savaitę įvyko neeilinis deputatų posėdis, kuriame buvo iškeltas šis klausimas. Valdančioji dauguma atsisakė balsuoti. Tada Pranckečio atsistatydinimą palaikė tik trys žmonės.

"Valstiečių" lyderis reikalavo Pranckiečio atsistatydinimo, nes pranešėjo vieta pagal koalicijos susitarimą buvo pažadėta Lietuvos socialdemokratų darbo partijai. Tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą, o kilus konfliktui su Karbauskiu, jis visiškai pasitraukė iš "valstiečių" gretų. Iškart kilus skandalui Seimo pirmininkas teigė, kad jo atsistatydinimui nepakaks balsų.

20
Tegai:
rinkimai, Seimas
Dar šia tema
Lietuvos Seime kilo skandalas dėl neįvykusio Seimo pirmininko atsistatydinimo
Liberalai: išankstiniai Seimo rinkimai — vienintelė išeitis iš politinio cirko
Seimo šachmatai: žaidimas dėl Parlamento pirmininko posto