Vilnius

Lietuvos deputatas Paleckiui pateiktus įtarimus pavadino absurdiškais

60
(atnaujinta 21:15 2019.10.22)
Politikas mano, kad Lietuvos teismai priima nepagrįstus sprendimus, o pati teismų sistema yra siaubinga

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Bet kuris blaiviai galvojantis žmogus supranta, kad įtarimai, pareikšti opozicijos politikui, buvusiam "Socialistinio liaudies fronto" lyderiui Algirdui Paleckiui, yra absurdiški, pareiškė Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas interviu Sputnik Lietuva.

"Su Paleckiu kiekvienam blaiviai galvojančiam žmogui suprantama, kad visi šie jam pateikti įtarimai yra absurdiški. Be to, laikyti žmogų ir tyčiotis iš jo jau daugiau nei metus tai yra toli nuo visuotinių demokratinių vertybių, kurias propaguoja ES", — pasakė jis.

Titovas tai, kas vyksta Lietuvos teismų sistemoje, pavadino "siaubu". Anot jo, savo pavyzdžiu jis žino, kokie nepagrįsti sprendimai priimami.

Politikas mano, kad teismų sistemą reikia skubiai reformuoti.

Antradienį Kauno apygardos teismas pratęsė Paleckio areštą dviem mėnesiams. Tuo pačiu metu prokuroras prašė ilgesnio — trijų mėnesių — termino. Tačiau teismas išklausė teisiamojo argumentus ir nusprendė sutrumpinti sulaikymo laiką.

Naujas terminas pradės galioti nuo spalio 26 dienos.

Paleckis suimtas nuo praėjusių metų rudens. Jis buvo sulaikytas dėl įtarimų "šnipinėjimu Rusijos naudai". Kelis kartus per šį laikotarpį jo areštas buvo pratęstas.

Istorikas Aleksandras Diukovas paskelbė Paleckio nuotrauką, kurioje jis atrodo labai išsekęs. Pats opozicijos politikas anksčiau skundėsi, kad įkalinimo metu jo sveikata pablogėjo ir jis neteko svorio.

Opozicijos politikas kreipėsi į Apeliacinį teismą prašydamas pakeisti kardomąją priemonę. Tačiau jam buvo duotas neigiamas atsakymas.

Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pareiškė, kad bylos detalės neatskleidžiamos tyrimo interesais.

Komentuodamas "Paleckio bylą", buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas pareiškė, kad tik "silpna valstybė" gali laikyti nelaisvėje nekaltą žmogų.

Pats Paleckis ne kartą pareiškė apie savo nekaltumą. Viename iš savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu už jo susidomėjimą 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat už jo bendravimą su rusais.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuva visiškai nukrypo ar net atsisakė demokratinių vertybių, kurias garsiai skelbė stodama į ES ir NATO.

60
Tegai:
Lietuva, Algirdas Paleckis, Viačeslavas Titovas
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
Dar šia tema
Latvijoje ir Estijoje vyko Paleckio palaikymo akcijos
Ekspertas: VSD pasakomis apie Paleckio "kaltę" gali tikėti tik siaurapročiai
Internete pasirodė išvargusio Paleckio nuotrauka
Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį
"Silpna valstybė": buvęs Kauno meras pakomentavo "Paleckio bylą"
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Palanga, archyvinė nuotrauka

Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje

0
(atnaujinta 17:46 2020.08.09)
ULAC vadovo manymu, tikimybė užsikrėsti koronavirusu pliažo sąlygomis nors ir egzistuoja, bet nėra didelė

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas savo Facebook paskyroje papasakojo ar reikia veido kaukių pliaže.

"Ar reikia pliaže kaukių? Ir ne ir taip. Taip, nes koronaviruso plitimui svarbu atstumas, ekspozicijos laikas ir apsauga. Dėl apsaugos — t.y. dėl kaukių: jeigu artimam kontakte ilgesnį laiką (>15 min.) šalia būna dvi skirtingos kompanijos užsikrėtimo tikimybė išlieka, nes nežinia ar tose kompanijose yra besimptomių koronavirusų nešiotojų, kurie į aplinką išskiria virusus", — rašo jis.

Tačiau, ULAC vadovo manymu, tikimybė užsikrėsti pliažo sąlygomis nors ir egzistuoja, bet nėra didelė.

Jis paaiškino, jog tikėtina, kad nemažai žmonių šalyje yra susidūrę su virusu, bet to nežino, nes neturėjo ir neturi kur išsitirti laisvanoriškai, anonimiškai dėl COVID-19 ligos antikūnų.

"Todėl, norint sušvelninti antrą bangą, būtina nedelsiant keisti testavimo strategiją. Tai leistų greičiau diagnozuoti užsikrėtusius ir simptomų nejaučiančius žmones, bei išvengti persirgusių žmonių perteklinės izoliacijos", — pabrėžė Čaplinskas.

Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 2231, sergančių žmonių skaičius — 469, 2885 žmonių yra izoliacijoje. Nuo birželio 1 dienos nustatyta 123 įvežtinių atvejų.

0
Tegai:
koronavirusas, paplūdimys, kaukės
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Patvirtinti trisdešimt septyni COVID-19 atvejai: 29 iš jų registruoti Kauno apskrityje
Mokslininkai sužinojo apie galingą imuninį atsaką į koronavirusą
Šalyje per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis