Giedrius Grabauskas, archyvinė nuotrauka

Grabauskas papasakojo apie kratas jo namuose Paleckio arešto fone

117
(atnaujinta 12:47 2019.10.23)
Visuomenės veikėjas tvirtina, kad teisėsaugininkai apsilankė jo namuose, nes jis ieškojo informacijos apie Paleckio bylos proceso eigą

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Žmogaus teisių aktyvistas, Lietuvos socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas Gedrius Grabauskas teigė, kad informacijos apie buvusio SLF lyderio Algirdo Paleckio teismą paieškos fone jo namuose buvo atliktos kratos. Apie tai jis kalbėjo interviu Sputnik Lietuva.

Anot Grabausko, jis ilgą laiką rinko informaciją apie tai, kada ir kur vyks Paleckio teismo procesas, taip pat susisiekė su visais žmonėmis, kurie suinteresuoti palaikyti opoziciją.

SLF pirmininkas pažymėjo, kad jo namuose jau buvo bandoma penkis ar šešis kartus atlikti kratą, tačiau teisėsaugos pareigūnai atvykdavo be orderio, todėl jis jų neįsileido.

Šį kartą, pasak Grabausko, jie tai padarė per jo žmoną. Atvyko su orderiu pas jos viršininką ir pareiškė, kad turi apieškoti jo darbuotoją.

Grabauskas atvyko, kai jau buvo pradėta krata Anot jo, jį vykdė Kriminalinės policijos kovos su organizuotu nusikalstamumu skyriaus pareigūnai.

"Grabauskas sausio 13–14 dienomis, naudodamasis "Skype" programa, davė interviu Rusijos televizijos programai "Vesti", — perskaitė Grabauskas įtarimo, kurį jam įteikė pareigūnai, tekstą.

Laidoje jis teigė, kad Lietuvos "partizanai" buvo nacių bendrininkai, žudė ir plėšė žmones.

"Jie konfiskavo kompiuterius. Apskritai tai buvo tarsi smūgis į nugarą. Pareiškė įtarimus, vyko du teismo procesai ... Bet kai atima darbo įrankį — tikrai labai sunku", — sakė jis.

Teismo posėdžio, kuriame Paleckiui buvo pratęstas areštas dar dviem mėnesiams, išvakarėse, Grabauskas kartu su kitais aktyvistais atvyko palaikyti Paleckio ir pažymėjo, kad jie džiaugiasi matę vienas kitą, tačiau opozicionierius atrodo silpnas ir išsekęs.

Paleckis kalinamas nuo praėjusio rudens. Jis buvo areštuotas pateikus įtarimus "šnipinėjimu Rusijos Federacijos naudai". Per metus jo areštas kelis kartus buvo pratęstas, byla nagrinėjama beveik slaptai, jokios detalės visuomenei neatskleidžiamos.

Pats Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Viename savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl bendravimo su rusais.

117
Tegai:
byla, Algirdas Paleckis
Dar šia tema
Latvijoje ir Estijoje vyko Paleckio palaikymo akcijos
Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį
"Silpna valstybė": buvęs Kauno meras pakomentavo "Paleckio bylą"
Teismas pratęsė Paleckio suėmimą dar dviem mėnesiams
"Savų nepalieka": Baltijos šalyse vyko Paleckio palaikymo piketai
Lietuvos deputatas Paleckiui pateiktus įtarimus pavadino absurdiškais
Lietuvos žmogaus teisių aktyvistas Paleckio areštą pavadino Smetonos režimo tęsimu
Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka

Pentagonas paskelbė apie valdžios perdavimo Baidenui pradžią

(atnaujinta 08:27 2020.11.24)
Donaldas Trampas vis dar kaltina Baidena "bandymu suklastoti rinkimus" ,tačiau sutiko pradėti valdžios perdavimo procedūrą, inauguracija turėtų įvykti kitų metų sausio pabaigoje

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. JAV gynybos departamentas pranešė gavęs pranešimą apie valdžios perdavimo Džo Baidenui pradžią, praneša RIA Novosti su nuoroda į departamento pranešimą.

Anksčiau JAV Federalinės vyriausybės (GSA) Bendrųjų paslaugų administracija de facto pripažino jo pergalę rinkimuose ir paskelbė apie savo pasirengimą pradėti prezidento įgaliojimų perdavimo procesą.

Pentagonas pranešė, kad GSA jau susisiekė su departamentu, taip pat su Baideno atstovais.

"Ministerija gavo pranešimą, kad vadovaudamasis prezidento valdžios perdavimo įstatymu, Bendrųjų paslaugų departamento vadovas aprūpino Baideno ir Haris pereinamąją būstinę tam tikrais ištekliais ir paslaugomis. <...> Mes nedelsdami pradėsime įgyvendinti savo paramos teikimo planą (Baideno būstinei — Sputnik)", — sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną, tačiau jų galutiniai rezultatai dar iki šiol nėra paskelbti.

Remiantis Amerikos žiniasklaidos pranešimais, demokratas Baidenas gavo pakankamai rinkikų balsų, kad laimėtų. Keli pasaulio lyderiai jau jį pasveikino.

Dabartinis valstybės vadovas Donaldas Trampas kaltina konkurentus bandymu "pavogti rinkimus" ir atsisako pripažinti pralaimėjimą, tačiau jis leido pradėti oficialias valdžios perdavimo procedūras. Baideno būstinė pažymėjo, kad šis klausimas galutinai išspręstas.

Kito JAV prezidento inauguracija įvyks 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
JAV, Džo Baidenas, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Ne tik per teismą. Kokios Trampo galimybės "susigrąžinti pergalę"
Vokietija tikisi START-3 pažangos pirmininkaujant Baidenui
Putinas paaiškino, kodėl jis nepasveikino Baideno
 COVID-19 testai, archyvinė nuotrauka

Seimo pirmininkė ragina įteisinti greituosius COVID-19 antigenų testus

(atnaujinta 18:07 2020.11.23)
Pasak Čmilytės-Nielsen, tokie testaoži ne tik patogūs, bet ir beveik tris kartus pigesni, nei naudojami dabar

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį kreipėsi į laikinąjį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su prašymu skubiai parengti saugaus Seimo darbo algoritmą ir imtis priemonių, kad Lietuvoje būtų įteisinti greitieji COVID-19 antigenų testai.

"Jie ne tik patogūs, nes pateikia atsakymą per keliolika minučių, bet ir beveik tris kartus pigesni, nei naudojami dabar", – rašo Čmilytė-Nielsen savo paskyroje Facebook.

Seimo pirmininkė taip viliasi, kad SAM netrukus pateiks asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis Seime sąlygas, kurių laikymasis užtikrintų saugų ir nepertraukiamą Seimo darbą šiuo svarbiu valstybei periodu.   

Ji taip pat sukritikavo Verygos norą parlamente darbus stabdyti dviem savaitėms. Pasak Seimo pirmininkės, nutraukti politikų darbą ilgesniam laikui nebūtų geriausia išeitis, nes laukia svarbių projektų priėmimas, Vyriausybės kaita.

"Taip, šiandien priėmėme sprendimą daryti pertrauką nuo trečiadienio iki kitos savaitės ketvirtadienio tam, kad pasiruoštume pilnaverčiam bei saugiam Seimo darbui ir užtikrintume, kad į Seimą susirinkę parlamentarai būtų neužsikrėtę, turėtų galimybę testuotis. Seimo darbotvarkėje yra daug neatidėliotinų klausimų. Pradedant kitų metų biudžetu, Vyriausybių kaita bei, kas ypatingai svarbu – kova su koronavirusu. Jis šiandien jau, deja, ranka pasiekiamas kiekvienam dėl laiku nesiimtų priemonių“, – rašo Čmilytė-Nielsen.

Seimo valdyba pirmadienį nusprendė atšaukti du parlamento posėdžius ir įvedė papildomų apribojimų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Seime. Seimo pirmininkės siūlymu, antradienį Seimo posėdis vyks, tačiau po to bus padaryta pertrauka iki gruodžio 3 dienos.

Be to, pirmadienį Liberalų sąjūdžio frakcija Seime pranešė, kad dėl kontaktų su sergančiu koronavirusu asmeniu izoliuojasi visi jos nariai.

Tegai:
COVID-19, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Estijoje persirgę COVID-19 gali turėti problemų dėl darbo
COVID-19 skaudžiai smogė apgyvendinimo sektoriui: trečdaliu mažiau turistų nei pernai
Dėl COVID-19 atšauktas Lietuvos kariuomenės dienai skirtas karinis paradas