Gaisro Alytuje padariniai

Politologas: Lietuvos VRM nuolat dirba pasikliaudama sėkme

32
(atnaujinta 11:19 2019.10.24)
Ekstremalių situacijų metu Lietuvoje nuolat atsiranda tam tikrų trūkumų ir reagavimo sistemos nesklandumų, pažymi Lietuvos politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovė Rita Tamašunienė gali būti atleista iš pareigų, jei kils visuomenės pasipiktinimo banga, interviu Sputnik Lietuva pareiškė politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

Anksčiau Lietuvoje kilo skandalas aplink VRM vadovę Ritą Tamašunienę, susijęs su gaisru Alytaus padangų perdirbimo gamykloje. Gaisras kilo praėjusią savaitę, tačiau iki šiol, pasak miesto mero Nerijaus Cesiulio, ugniagesiams nepavyko iki galo jo suvaldyti, yra rusenimo židinių, kurie bet kurią akimirką gali užsiliepsnoti su nauja jėga.

Meras taip pat pareiškė apie didelį kiekį kenksmingų medžiagų, patekusių į orą dėl padangų degimo, ir apkaltino centrinę valdžią, ypač Lietuvos vidaus reikalų ministeriją, neveiklumu.

Be to, internete buvo paskelbta peticija, kurioje reikalaujama atstatydinti Tamašunienę, ją jau pasirašė daugiau nei 26 tūkstančiai žmonių.

"Negalima sakyti, kad ji (Lietuva — Sputnik) visiškai nepasiruošusi, tačiau nuolat, kai iškyla tam tikros avarinės situacijos — pavyzdžiui, lėktuvas, na, tai jau seniai buvo, lėktuvas sudužo, jo ieškojo, vieną kartą kalinys pabėgo — lakstė po Vilnių su automatu, į tai tinkamai nereaguojama. Kiekvieną kartą įvykus kažkam didelio masto, pasireiškia reagavimo į avarines situacijas sistemos trūkumai. Galima sakyti, kad nepakanka finansavimo, ugniagesiai gauna mažai, skiriama mažai pinigų, tai reiškia, visi gyvena taip, neva "vargu ar pas mus kas nors nutiks — kažkaip tai spręsime", — pareiškė politologas.

Kalbėdamas apie VRM ministrės atleidimą iš pareigų, Volovojus pažymėjo, jog Lietuvos valdžia kaip įmanoma ilgiau vilkins šį reikalą, ir tai gali įvykti tik tada, jei situacija sukels rimtą visuomenės pasipiktinimą.

"Na, taip, jie to reikalauja, yra pasipiktinę, bet be didelio rezonanso. Kiek pasipiktinimų reikėjo, kad pakeistų švietimo ministrą, kai iškilo problema su mokytojais? Čia viskas tas pats. Tai reiškia, jie vilkins iki paskutinio, bandys išlaikyti ministrę, kad nesunaikintų šio sudrebinto politinio stabilumo. Na, o jei kils visuomenės pasipiktinimo banga, tada ji (Tamašunienė — Sputnik) bus pakeista", — teigė politologas.
32
Tegai:
Lietuva, Vidaus reikalų ministerija (VRM)
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Nausėda apie gaisrą Alytuje: tokiems incidentams esame pasiruošę nepakankamai
Atliekami tyrimai, aiškinantis gaisro Alytuje sukeltą poveikį vandens ir maisto saugai
Alytus renka lėšas ugniagesiams premijuoti ir gaisro padariniams likviduoti
Alytaus meras paprašė valdžios atsiminti zuikį ir neužduoti nereikalingų klausimų