Lietuvos Seimo vadovas Viktoras Prancketis ETPA konferencijoje

Pranckiečio kalbos metu Strasbūre dalis Rusijos delegacijos paliko salę

187
(atnaujinta 17:53 2019.10.24)
Pranckietis pareiškė, kad Lietuvos delegacija yra pasirengusi pasitelkti visus ETPA esamus instrumentus, siekiant "Rusijos atsakomybės už tarptautinės teisės pažeidimus"

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio Europos šalių parlamentų pirmininkų konferencijoje Strasbūre pranešimo metu dalis Rusijos Federacijos parlamento delegacijos paliko konferencijos salę, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pranckietis savo kalboje pareiškė, kad Europos Tarybos šalių narių pozicija Rusijos grąžinimo į ETPA klausimu parodė, kad ši organizacija nėra vieninga. 

"Mes matome ETPA sprendimo dėl Rusijos besąlyginio grįžimo negatyvias pasekmes. Priežastys, dėl kurių ji buvo pašalinta, nėra panaikintos. Rusijos valdžios atstovai traktuoja minėtą sprendimą, kaip pirmąjį žingsnį link Krymo pripažinimo Rusijos dalimi ir sankcijų panaikinimo Rusijai", — pareiškė Pranckietis.

Pasak Pranckiečio, Lietuvos delegacija ETPA kartu su kitų šalių parlamentarais yra pasirengusi pasitelkti visus ETPA esamus instrumentus siekiant "Rusijos atsakomybės už tarptautinės teisės pažeidimus" Kryme ir Gruzijos teritorijose.

Rusija ir ETPA

2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

Anksčiau paaiškėjo, kad Ukrainos delegacija ETPA sukūrė grupę "Baltic Plus", kurios pagrindinė užduotis — priešintis Rusijai. Grupę sudaro Ukraina, Lietuva, Latvija, Estija ir Gruzija. Be kita ko, grupės nariai ketina "tęsti Krymo aneksijos nepripažinimo politiką".

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė, kad JAV šalys-palydovės — Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Ukraina ir Gruzija — ETPA inicijuoja ir skatina dvigubais standartais paremtą politiką.

187
Tegai:
Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Viktoras Pranckietis
Dar šia tema
Povandeniniai kabeliai santykiuose. Lietuva ir Ryga liko nepatenkintos viena kita
Paskelbtas vaizdo įrašas apie bandymą nutraukti Tolstojaus kalbą ETPA
Senatorius: Baltijos šalys ir Ukraina ETPA turi vieną tikslą — sukelti skandalą