Pratybos Rusijoje, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: visi "pranešimai apie Rusijos išpuolį" prieš Baltijos šalis melagingi

64
(atnaujinta 12:04 2019.10.29)
Maskva neketina pulti kitų šalių, tačiau visi "Rusijos grėsmės tyrimai" turi aiškius tikslus, sakė ekspertas Vladimiras Kozinas

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. "Jamestown Foundation" tinklalapyje tyrinėtojas Richardas Hookeris paskelbė pranešimą, kuriame pasiūlė karo Baltijos šalyse scenarijų. Pranešimas buvo grindžiamas prielaida, kad Rusija bandys atlikti ribotą karinę operaciją, kad užgrobtų Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Hookeris savo tyrime padarė prielaidą, kad Rusijos puolimas link Rygos užstrigs netoli Daugpilio, o Suomija ir Švedija irgi būtų įtrauktos į konfliktą. Jis taip pat pažymėjo, kad neužgrobus Kaliningrado neįmanoma įgyti aviacinio pranašumo regione.

Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio globaliojo saugumo tyrimų instituto Mokslo tarybos narys, Rusijos užsienio reikalų ministerijos MVTSI (Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto) Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas paminėjo penkias "melagingo pranešimo" apie Rusijos išpuolį prieš Baltijos šalis sukūrimo priežastis.

Pasak jo, nėra ir nebus jokių Rusijos planų užgrobti Lietuvą, Latviją ir Estiją. Jis tikina, kad Rusija turi tiek teritorijos, kiek neturi nė viena pasaulio valstybė, todėl jai nereikia svetimų teritorijų.

"Kodėl atsiranda tokios ataskaitos? Pirmasis tikslas — gauti kuo daugiau Baltijos regiono ir apskritai transatlantinio aljanso pinigų kariniams tikslams. Antras tikslas — užtikrinti nuolatinį didelio masto NATO valstybių, ypač JAV, buvimą Baltijos šalyse. Trečias tikslas — išlaikyti nekintamą provokacinę operaciją, vadinamą "Baltic Air Patrol" (oro policijos misija Baltijos šalyse — Sputnik). Ketvirtas tikslas yra įbauginti Baltijos šalių gyventojus ir priversti juos skirti daugiau lėšų karinei infrastruktūrai, bazėms ir išlaidoms padengti. Penktasis tikslas yra "apdoroti" Baltijos šalių gyventojus, siekiant sustiprinti militaristinį pasirengimą", — vardijo ekspertas.

Tačiau, pasak jo, praktika parodė, kad visos siaubo istorijos ir pseudo reportažai turėjo vieną trūkumą — jie buvo "absoliučiai melagingi".

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Baltijos šalys nuolat skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Jų valdžia dažnai prašo NATO sudaryti jų teritorijose karinius kontingentus.

Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

64
Tegai:
"Rusijos grėsmė", Rusija, Baltijos šalys
Dar šia tema
Ekspertas: sunku pasakyti, ko daugiau turi Lietuvos valdžia — cinizmo ar idiotizmo
Juknevičienė susirūpino dėl Rusijos "demokratinės ateities"
Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos