Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske

Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske

19
(atnaujinta 15:30 2019.10.29)
Ketinama aptarti pažeidimų, susijusių su pajėgų atskyrimu Zolotojė ir Petrovskojė teritorijose Donbase, pašalinimo procesą, kalinių mainus, taip pat ypatingo statuso suteikimą Donbasui ir jo įtvirtinimą Ukrainos Konstitucijoje

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Minske prasidėjo Donbaso konflikto sprendimo kontaktinės grupės posėdis, antradienį pranešė nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

"Minske prasidėjo eilinis kontaktinės grupės posėdis", — sakoma DLR Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnybos pranešime.

Anot žinybos, visų pirma planuojama aptarti pažeidimų, susijusių su pajėgų atskyrimu Zolotojė ir Petrovskojė teritorijose Donbase, pašalinimo procesą, kalinių mainus, taip pat ypatingo statuso suteikimą Donbasui ir jo įtvirtinimą Ukrainos Konstitucijoje.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų  vasario mėnesį Ukrainoje įvykusio perversmo. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas kontaktinės grupės susitikimų Minske metu, kur nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto malšinimo veiksmus. Tačiau net ir po šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

19
Tegai:
Ukraina, Donbasas
Dar šia tema
Internete išjuokta Zelenskio apranga kelionėje į Donbasą
Buvusi Ukrainos deputatė pasakojo, kaip Porošenka melavo apie karą Donbase
Ukrainos CRK pareiškė, kad nemato galimybės surengti rinkimus Donbase