JAV tankai Latvijoje, archyvinė nuotrauka

Baltarusija ir JAV aptarė​ amerikiečių tankus Lietuvoje

64
(atnaujinta 08:40 2019.10.30)
Šalys aptarė pasitikėjimo ir saugumo priemonių stiprinimą ir susitarė tęsti dialogą

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Baltarusijos saugumo tarybos sekretorius Stanislavas Zasis antradienį susitiko su JAV patikėtine Baltarusijoje Jennifer Moore, pranešė BelTA.

Derybas inicijavo Amerika, šalys aptarė dvišalio bendradarbiavimo, taip pat saugumo regione klausimus, visų pirma JAV papildomų karinių pajėgų dislokavimą Lietuvoje.

Pranešama, kad Moore pasakojo Zasiui apie Lietuvoje vyksiančias pratybas "Defender Europe 2020": kiek kareivių ir ekipuotės jose dalyvaus ir kada grįš į dislokacijos vietas.

Šalys aptarė pasitikėjimo ir saugumo priemonių stiprinimą ir susitarė tęsti dialogą.

Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą pradėjo atvykti 1-osios amerikiečių šarvuotosios divizijos padaliniai, 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinos "Bradley" ir 500 karių bus dislokuota Pabradės poligone, esančiame 15 kilometrų nuo Baltarusijos sienos.

Pirmadienį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, išklausęs atitinkamų departamentų pranešimą, pažymėjo, kad tokios nereikšmingos pajėgos prie Baltarusijos sienos nėra konkurentai Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms, kurios modernizuotos jau keturis kartus. Jis nurodė armijai pasiruošti pratyboms, kurios buvo suplanuotos, reaguojant į NATO manevrus.

64
Tegai:
saugumas, pasitikėjimas
Dar šia tema
Politologas: JAV tankai Lietuvoje rimtai pablogins Minsko ir Vilniaus santykius
Karoblis pareiškė, kad JAV tankai nekelia grėsmės Baltarusijai
Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą
Krašto apsaugos ministras džiaugiasi, kad "Lietuva JAV tampa sava"
Lietuviai ir baltarusiai gąsdina vieni kitus