NATO konferencijų salės tribūna, archyvinė nuotrauka

NATO patvirtino Ukrainos įstojimo į aljansą perspektyvas

46
(atnaujinta 14:01 2019.10.31)
Aljanso spaudos tarnybos išplatintame dokumente išreiškiama pozicija, kad stabili Ukraina "yra raktas link euroatlantinio saugumo"

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. NATO po konsultacijų Kijeve patvirtino, kad pritaria Bukarešto viršūnių susitikimo sprendimui dėl Ukrainos narystės aljanse perspektyvų, sakoma Ukrainos ir NATO komisijos pranešime. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Atsižvelgiant į naujai paskelbtus Ukrainos narystės NATO siekius, mes palaikome sprendimus, priimtus Bukarešto viršūnių susitikime ir vėlesniuose aukščiausiojo lygio susitikimuose. Mes kartu dirbsime stiprindami ir pritaikydami savo ypatingą partnerystę NATO ir Ukrainos komisijoje, kuri padės sukurti stabilią, taikią ir vieningą Europą", — teigiama dokumente, kurį išplatino aljanso spaudos tarnyba.

Be to, dokumente išreiškiama pozicija, kad stabili Ukraina "yra raktas link euroatlantinio saugumo" ir pabrėžiama, kad "Ukraina gali prisidėti prie euroatlantinio saugumo".

"Sąjungininkai pripažįsta Ukrainos norą išplėsti pajėgumus įgyvendindami sąveikumo partnerystės iniciatyvą ir apsvarstys šį klausimą atsižvelgdami į sprendimus, priimtus susitikimų Velse, Varšuvoje ir Briuselyje metu", — teigiama pranešime.

Sąjungininkai taip pat pažadėjo "toliau remti Ukrainos pastangas stiprinti jos atsparumą hibridinėms grėsmėms, be kita ko, dedant daugiau pastangų NATO ir Ukrainos platformoje kovoti su hibridinėmis grėsmėmis".

Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodžio mėnesį iš dalies pakeitė du įstatymus, atsisakydama nepriklausančios aljansui valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimti papildomi pakeitimai, kurie nustato įstojimą į NATO kaip vieną svarbiausių šalies užsienio politikos tikslų.

Ukraina taip pat turėtų užtikrinti visišką savo ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO šalių pajėgomis iki 2020 metų. Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas anksčiau sakė, kad Ukrainai norint prisijungti prie aljanso reikės pasiekti daugybę kriterijų, kuriems įgyvendinti prireiks daug laiko.

Ekspertai mano, kad Kijevas negalės pretenduoti į narystę NATO per ateinančius 20 metų.

46
Tegai:
Ukraina, Aljansas
Dar šia tema
Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
Karoblis: Lietuva pasieks, jog Ukraina dalyvautų NATO viršūnių susitikime
Rados deputatas argumentavo, kodėl Ukraina negali įstoti į NATO
Zelenskio komandos nariai mano, kad Ukraina neišgyvens be ES ir NATO