Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Ekspertas: Ukraina dėl sąjungos su Lietuva gali daug prarasti

91
(atnaujinta 21:50 2019.11.01)
Ukrainos prezidentas dėl patirties stokos gali praleisti prieš jį atsiveriančias galimybes, mano ekspertas Nikita Daniukas

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuva ir Ukraina turi bendrą antirusišką orientaciją, kuri, iš esmės, jas vienija, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas Nikita Daniukas.

Anksčiau buvo pranešta, jog Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis planuoja lankytis Lietuvoje lapkritį. Prieš du mėnesius į Vilnių jį pakvietė respublikos vadovas Gitanas Nausėda.

Šalys ketvirtadienį aptarė pasirengimo būsimam vizitui klausimus. Tačiau tiksli data kol kas nepaskelbta.

"Suprantama, kad dabar Baltijos šalys ir Ukraina — tai atramos taškai tiesiant antirusišką liniją ES ir kitose šalyse. Šiuo atžvilgiu Lietuva yra vertinga Ukrainai, nes dabartinėmis sąlygomis matome, kaip šioje šalyje sumažėja parama iš senųjų Europos valstybių pusės. Kita vertus, visada reikia kuo nors remtis", — pasakė ekspertas.

Daniukas padarė prielaidą, kad Lietuvai svarbu atrodyti pagrindine Ukrainos ir Europos vertybių gynėja, tačiau Zelenskis, pasirinkdamas tokią sąjungininkę, gali daug prarasti, pavyzdžiui, įtakingesnius žaidėjus Europoje.

"Baltijos šalys tapo pusiau agrarinėmis, esančiomis ES interesų pakraštyje, iš kurių jauni žmonės imigruoja į Europą, į tas šalis, kur yra kažkokios galimybės gauti darbą. Neatmetu galimybės, kad šiuo atžvilgiu jos gali pasidalinti būtent šia patirtimi", — pažymėjo ekspertas.
91
Tegai:
Lietuva, Ukraina
Dar šia tema
JAV įtraukė Lietuvą į "šalių donorių", įpareigotų padėti Ukrainai, sąrašą
Lietuva prisijungs prie Kanados reformų Ukrainoje paramos fondo
Trampas pasakė, kiek laiko JAV atidės paramos Ukrainai teikimą
Pranckiečio kalbos metu Strasbūre dalis Rusijos delegacijos paliko salę
Ar ukrainiečių gydymas lietuvių sąskaita — sąžininga?