Viačeslavas Titovas, archyvinė nuotrauka

Titovas: Lietuvoje dabar labai sunku rasti teisingumą

91
(atnaujinta 19:33 2019.11.05)
Politikas ketina apskųsti Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą teisme, nepaisant to, kad pastarojo meto teismų praktika rodo, jog Lietuvoje sunku pasiekti teisingumą

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija nevaržomai traktuoja įstatymus, nurodydama į nuostatą, kuri, jo manymu, įsigalioja tik apkaltos metu, sakė Viačeslavas Titovas interviu Sputnik Lietuva metu.

"Aš, žinoma, apskųsiu šį sprendimą, nes manau, kad rinkimų komisija padarė didžiulę klaidą. Tačiau pastarųjų dienų teismų praktika rodo, kad, deja, dabar Lietuvos Respublikoje yra labai sunku rasti teisingumą. Aš, žinoma, pabandysiu tai užginčyti, iki Konstitucinio Teismo prieisiu, kuris galėtų peržiūrėti šią nuostatą ir parodyti, ar rinkimų komisija teisiškai priimta tokį sprendimą, ar ne", — sakė jis.

Titovas pridūrė, kad tie, kurie yra už šio politinio persekiojimo, pralaimėjo, nes net jei teismai atsisakys stoti į jo pusę, jo bendražygiai užims jo vietą Klaipėdos miesto taryboje.

"Jie taip pat gins mūsų vertybes, klaipėdiečių interesus miesto taryboje. Labai keista tai atrodo, kai tūkstančiai klaipėdiečių balsavo už žmogų, tai yra, davė mandatą, o dešimt valdininkų šį mandatą atima. Tokia mūsų demokratijos kaina", — sakė jis.

Antradienį Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad nušalina Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą, Lietuvos rusų sąjungos vietinio skyriaus vadovą. 

Titovo mandato panaikinimą posėdžio metu paaiškino VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė. Ji priminė, kad savivaldybių tarybų narių įgaliojimai nutrūksta prieš terminą pagal apkaltinamąjį nuosprendį.

Skandalas aplink Titovą tęsiasi jau daugiau nei metus. Viskas prasidėjo nuo to, kai politikas pasipiktino dėl Klaipėdos valdžios idėjos įamžinti mieste Ramanausko-Vanago atminimą. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių nužudymo, ir pateikė Sovietų teismo sprendimą.

Gegužės mėnesį teismas Titovui skyrė 12 000 eurų baudą, tačiau vėliau Klaipėdos apygardos teismas šią sumą sumažino iki 10 000 eurų.

Ramanauskas-Vanagas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas prisidėjimu prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo.

Lietuvoje "miško broliai" yra nacionalistiniai ginkluoti judėjimai, veikę šalyje 1940–1950 metais. Jie prisidėjo prie civilių gyventojų ir sovietų partijos darbuotojų žudymo.

91
Tegai:
Lietuva, Viačeslavas Titovas
Temos:
Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
Dar šia tema
Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
Titovas: Lietuvoje rusakalbiai deputatai persekiojami dėl išgalvotų fobijų 
Titovas: Lietuvos teisingumas paverčia nekaltus gyventojus nusikaltėliais
Rinkimų apylinkė, archyvinė nuotrauka

Patvirtintos naujos rinkimų apylinkių ribos

(atnaujinta 12:29 2020.07.03)
Apylinkių ribas keisti — sudaryti naujas arba panaikinti — pasiūlė 23 savivaldybės, 37 savivaldybės pasiūlė keisti apylinkių būstinių adresus

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas.

Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo — jų, palyginti su 2019 metais, bus 34 mažiau. 

Pasak VRK Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjo Dariaus Gaižausko, keičiami ir kai kurių apylinkių adresai.

"Visos 60 savivaldybių atsiuntė teikimus. Iš jų tik 16 savivaldybių patvirtino, kad, lyginant su 2019 metų Prezidento rinkimais, nieko nekeis. Apylinkių ribas keisti — sudaryti naujas arba panaikinti — pasiūlė 23 savivaldybės. 37 savivaldybės pasiūlė keisti apylinkių būstinių adresus. Yra siūloma keisti 96 rinkimų apylinkių būstinių adresus", — sakė Gaižauskas.

Jo teigimu, apylinkių skaičius mažėja. Daugiausia — 6 rinkimų apylinkėmis — sumažėja Ignalinoje.

"Palyginimui su 2019 metais, tai rinkimų apylinkių sumažėjo. Vietoje buvusių 1972 lieka 1938. Sumažėjimas yra 34 apylinkėmis. Utenos rajone ir Vilniaus mieste apylinkių padidėjo dviem. Kretingos, Marijampolės, Rokiškio, Šakių, Švenčionių, Tauragės ir Trakų rajonuose sumažėjo po vieną apylinkę. Akmenės rajone ir Palangos mieste — dviem apylinkėm. Kaišiadorių rajone, Kauno mieste, Mažeikių rajone, Pakruojo rajone — trimis apylinkėm. Alytaus rajone — keturiomis, Lazdijų rajone — penkiomis, Ignalinos — šešiomis apylinkėmis", — teigė VRK atstovas.

Be to, jis pridūrė, kad Kauno rajone keičiamas vienos apylinkės pavadinimas. 

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11 dieną.

Tegai:
apylinkė, rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
VRK paskelbė, kiek pinigų besiruošdamos Seimo rinkimams surinko partijos
Pranckietis į Seimo rinkimus eis su Liberalų sąjūdžiu
Konservatoriai reitingavo kandidatus į Lietuvos Seimo rinkimus
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
Seimas nesuteikė Paksui galimybės kandidatuoti į rinkimus

Boltonas pareiškė, kad Trampas nenorėjo girdėti žvalgybos pranešimų apie Rusiją

(atnaujinta 10:26 2020.07.03)
Jis pridūrė, kad sutiko su kitais buvusiais pareigūnais, kurie tvirtina, kad Trampas nenorėjo girdėti neigiamos informacijos apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas (John Bolton) teigė, kad Donaldas Trampas ant jo supyko, kai gavo žvalgybos pranešimus, susijusius su Rusija.

"Manau, kad turiu pakankamai randų dėl užuominų apie Rusiją, kurių jis greičiausiai nenorėjo girdėti", — sakė Boltonas interviu CNN.

Jis pridūrė, kad sutiko su kitais buvusiais pareigūnais, kurie tvirtina, kad Trampas nenorėjo girdėti neigiamos informacijos apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Anot Boltono, "visi suprato Rusijos veiklos pobūdį, išskyrus prezidentą".

"Buvo daug darbo, ko ir buvo galima tikėtis. Mes tiesiog bandėme informuoti prezidentą, bandėme išsiaiškinti jo reakciją. Buvo imtasi priemonių — manau, kad tai svarbu, — kovoti su Rusijos grėsmėmis, tačiau paprastai tuo metu prezidentas buvo nepatenkintas", — pridūrė Boltonas.

Paklaustas, ar jis pasakė Trampui, kad Rusija tariamai siūlo atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane, ar jis anksčiau girdėjo, kad apie tai pranešė "The New York Times", Boltonas teigė, kad "nekalbės apie įslaptintą informaciją".

"The New York Times", cituodamas anoniminius JAV žvalgybos pareigūnus, paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad Rusijos karinė žvalgyba siūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane ir kad Trampas buvo apie tai informuotas. Kita vertus, nebuvo pateikta jokių to įrodymų.

Rusijos ambasada JAV reikalavo,

kad šalies valdžia tinkamai reaguotų į grėsmes, kylančias diplomatams dėl naujienų apie Rusiją ir Afganistaną. Rusijos užsienio reikalų ministerija žiniasklaidos pranešimus pavadino melagingais. Trampas straipsnį pavadino "užsakytu". Baltieji rūmai, Pentagono ir JAV žvalgyba teigė, kad šiuo metu pranešimai nepatvirtinti ir kad Trampas nebuvo apie juos informuotas.

Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas "The New York Times" publikaciją, apgailestavo, kad kažkada didžiausia ir labiausiai gerbiama pasaulio žiniasklaida neišvengė tokių "ančių". Jis pridūrė, kad teiginiai apie "sąmokslą" yra melas. Žurnalistų paklaustas, ar Trampas šiais metais aptarė šią temą su Putinu, Peskovas atsakė neigiamai.

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
Atvira klastotė: JAV žvalgyba nepatikėjo informacija apie Rusijos "susitarimą" su Talibanu

Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos

(atnaujinta 12:32 2020.07.03)
Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų

Atlikus kratas pas nelegalius mėsos ir jos produktų prekybininkus rastas įspūdingas kiekis atvėsintos mėsos, įsigytos šešėliniais pinigais, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų. Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Įmonės patalpose, prekybos vietoje, automobiliuose bei gyvenamosiose vietose Jonavoje ir Klaipėdoje buvo atliktos kratos. Jų metu paaiškėjo, kad prekyba atvėsinta paukštiena, kiauliena ir mėsos gaminiais vyko nelegaliai, neturint tam reikiamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo. Pareigūnai išsiaiškino, kad nuomojamose patalpose iš tiesų veikia ne viena, bet dvi įmonės, užsiimančios tokia pat veikla. Be to, nustatyta, kad sandėlyje dirbo nelegalus darbuotojas.

Kratos metu sandėliavimo patalpose rasta 784 kg atvėsintos mėsos. Taip pat rasta 241 kg įvairių mėsos gaminių, tačiau jų atsekamumo specialistams nustatyti nepavyko. Taip pat rasta 60 kg sūdytų lašinių bei 8 kg skirtingų rūšių prieskonių be ženklinimo etikečių.

Mėsa ir jos produktai buvo laikomi netvarkingose ir nešvariose patalpose su pašaliniais daiktais, neužtikrinta reikiama temperatūra. Mėsai vežioti skirtoje transporto priemonėje taip pat nustatyta daug higienos pažeidimų: ji neturėjo šaldymo įrangos, buvo netvarkinga, mėsa ir jos gaminiai buvo kraunami aukštoje temperatūroje, kartu vežiojami ir pašaliniai daiktai.

Patalpoje esančioje šaldymo kameroje, greta tinkamo galiojimo mėsos gaminių ir atvėsintos mėsos, buvo laikoma ir 250 kg pasibaigusio galiojimo produktų. VMVT specialistai nustatė didelę kryžminės taršos tikimybę.

Pareigūnams pradėjus tikrinti apskaitos dokumentus nustatyta, kad įmonė per pastaruosius porą metų įsigijo produkcijos už 384 tūkst. eurų, tačiau to niekur nedeklaravo ir tyrėjams pateikė tik mažą dalį produkcijos įsigijimą pagrindžiančių sąskaitų faktūrų. Rasti ir paimti tikrieji prekių įsigijimo dokumentai, nurodantys kiekius bei tikrąsias mokėjimo sumas, ir šešėlinį produktų įsigijimą įrodančios sąskaitos. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tegai:
mėsos produktai, kratos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Vaisiais prekiavusioje įmonėje kratų metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų
Kaune teisiamas per 100 tūkst eurų pasisavinęs labdaros ir paramos fondo vadovas
FNTT išaiškino schemą: 54 parduotuves Kaune turinti įmonė slėpė milijonus eurų — video