Чрезвычайный и Полномочный Посол РФ в Литве Александр Удальцов, архивное фото

Užkrėstas antirusiškumo kursu: Udalcovas apie Nausėdos teiginius dėl Rusijos

210
(atnaujinta 17:54 2019.11.06)
Rusijos ambasadorius pažymėjo, kad nė vienas iš Europos lyderių nėra tiek užkrėstas antirusiškumo kursu, kiek Lietuvos prezidentas

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikosi vienpusiško ir neperspektyvaus pačiai Lietuvai antirusiško kurso, teigiama Rusijos ambasados Lietuvoje komentare Sputnik Lietuva.

Paskutinį Lietuvos vadovo pareiškimą apie Rusiją vizito Helsinkyje metu diplomatinė atstovybė pavadino "nesąmonėmis" ir taip pat pažymėjo, kad tokius teiginius "sunku komentuoti".

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad viską galima nurašyti Nausėdos kaip politiko patirties stokai, tačiau net jo kalba JT Generalinės asamblėjos sesijoje rodo priešingus dalykus ir byloje, kad tai yra griežtai apibrėžtas kursas prieš Rusiją.

"Turbūt šiandien nė vienas kitas ES lyderis nėra tiek užkrėstas šia lipnia liga. Akivaizdu, kad reikia veiksmingų vaistų", — teigė ambasadorius.

Nausėda šią savaitę lankėsi darbo vizito Suomijoje. Jis susitiko su prezidentu Sauli Niiniste, ministru pirmininku Antti Rinne ir Parlamento pirmininku Matti Vanhanenu.

Ten Lietuvos prezidentas atkreipė dėmesį į pareiškimą apie netoli Atsravo statomą Baltarusijos atominę elektrinę, kuri, jo nuomone, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Jis taip pat padarė pareiškimą dėl būsimo ES biudžeto, visų pirma, sakė, kad Lietuvai yra nepriimtina mažinti subsidijas sanglaudos politikai ir žemės ūkiui.

Nausėda taip pat atkreipė į save dėmesį dėl Rusijai skirtų pastabų. Anot TASS, spaudos konferencijoje po susitikimo su savo kolega iš Lietuvos Niiniste teigė, kad ES šalių ir Maskvos dialogas atveria daugiau galimybių, siekiant suprasti vienas kitą, tačiau tai "nereiškia, kad jūs sutinkate su Kremliumi".

Tuo pat metu Lietuvos prezidentas teigė, kad pasisako už dialogą, tačiau "ES turėtų turėti principus". Jis palaikė antirusiškų sankcijų pratęsimą, nes iš Maskvos pusės "nėra jokių nuolaidų", taip pat paskelbė apie "agresyvų Rusijos Federacijos elgesį" Ukrainos atžvilgiu.

Daugelis Europos politikų pastaruoju metu pažymi, kad apribojimo priemonės Rusijos atžvilgiu nedavė rezultatų. Kai kurie netgi pasisako už sankcijų panaikinimą.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Maskvą kišimusi, įvedė jai sankcijas.

Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo politikos ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Rusija ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

ES Taryba birželio pabaigoje oficialiai šešiems mėnesiams pratęsė ekonomines sankcijas prieš Rusiją iki 2020 metų sausio 31 dienos. Be to, ES pratęsė "Krymo" sankcijų paketą iki 2020 metų birželio 23 dienos.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
210
Tegai:
Rusija, Gitanas Nausėda, Aleksandras Udalcovas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
Dar šia tema
Nausėda ragina Suomiją bendradarbiauti dėl Astravo AE
Pranckiečio kalbos metu Strasbūre dalis Rusijos delegacijos paliko salę
Vokietijos žiniasklaida pranešė apie rublio "grįžimą"
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai