Graikų architektūra, archyvinė nuotrauka

Graikijos URM paskelbė naujo santykių su Rusija etapo pradžią

42
(atnaujinta 19:59 2019.11.07)
Rusijos ir Graikijos santykiams ir vizitui buvo skirta didžioji dalis Graikijos užsienio reikalų ministerijos pranešimų

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Graikijos užsienio reikalų ministro Nikoso Dendiaso vizitas į Rusiją buvo ypač sėkmingas. Dviejų šalių santykiuose atverčiamas "naujas skyrius", rašo RIA Novosti su nuoroda į Graikijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Alexandro Gennimatas žodžius trumposios konferencijos metu.

Dendiasas trečiadienį Maskvoje vedė derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, po derybų ministrai pasirašė konsultacijų planą iki 2022 metų ir surengė daugiau nei valandą trukusią spaudos konferenciją.

Rusijos ir Graikijos santykiams ir vizitui buvo skirta didžioji dalis Graikijos užsienio reikalų ministerijos pranešimų.

"Tai buvo pirmasis Graikijos užsienio reikalų ministro vizitas Rusijoje. Šis vizitas buvo įvertintas kaip ypač sėkmingas. Sergejus Lavrovas labai nuoširdžiai pasveikino užsienio reikalų ministrą. Jų susitikimas vyko nepaprastai draugiškoje atmosferoje. Darbotvarkėje buvo aptarti svarbiausi ekonominiai, regioniniai ir dvišaliai santykiai", — teigė Gennimatas.

"Manome, kad vizito tikslai buvo įgyvendinti, o tai reiškia naujo skyriaus plėtojant nuoširdžius dvišalius Graikijos ir Rusijos santykius pradžią", — sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

"Graikijos ir Rusijos santykiai yra įvairūs ir draugiški. Abi šalis sieja gilūs religiniai, kultūriniai ir politiniai ryšiai", — sakė Gennimatas.

Jis pareiškė, kad visos pastangos pagerinti santykius yra nukreiptos į glaudesnį bendradarbiavimą ir abipusį supratimą apie problemas.

"Be to, noriu atkreipti dėmesį, kad ministrų pasirašyta konsultacijų programa 2020–2022 metams numato daugybę kontaktų ir yra nuolatinis oficialus ryšių kanalas tarp Atėnų ir Maskvos", — sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Anot jo, programoje aiškiai numatyta gilinti dvišalius santykius remiantis nuoširdžiu dialogu ir lygybe.

"Mūsų šalies didelis noras yra dar labiau sustiprinti bendradarbiavimo ryšius su Rusija daugelyje pramonės sričių, pavyzdžiui, energetikos ir ekonomikos srityse. Ministras išsiuntė Rusijos investuotojams kvietimą investuoti į mūsų šalį, nes ji išbrenda iš krizės ir tampa palankia investicijų kryptimi", — teigė Gennimatas.

Jis pabrėžė esamą bendradarbiavimą energetikos, įskaitant gamtines dujas, srityje ir dviejų šalių susidomėjimą atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
42
Tegai:
Graikija, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
Dar šia tema
Lenkijoje kalbama apie "nepageidaujamą Rusijos ir Prancūzijos suartėjimą"
Talinas bijo Maskvos kvietimo į Pergalės dienos minėjimą
Užkrėstas antirusiškumo kursu: Udalcovas apie Nausėdos teiginius dėl Rusijos
Muzikantės iš Rusijos neįleido į Japoniją, nes ji gimė Kryme
Diplomatijos stebuklai. Lietuvos prezidentas prašovė su retorika Suomijoje