Pinigai, archyvinė nuotrauka

Lietuva pritaria Lenkijos iniciatyvai kovoti su PVM vengimu ES

15
(atnaujinta 11:01 2019.11.09)
Saulius Skvernelis mano, kad šioje srityje būtina išnaudoti visą tarpusavio bendradarbiavimo potencialą

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Lenkijos premjerui Mateuszui Morawieckiui, kuriame remia Lenkijos iniciatyvą kovoti su mokesčių vengimu Europos Sąjungoje. Apie tai praneša ministrų kabineto spaudos tarnyba.

Skvernelio laiške pabrėžiama, kad pridėtinės vertės mokestis (PVM) yra svarbus ES valstybių narių nacionalinių biudžetų pajamų šaltinis.

ES veikianti bendradarbiavimo PVM srityje sistema, grindžiama ES lygmeniu patvirtintais teisės aktais, skirta kuo operatyviau reaguoti į besikeičiančios bendrosios rinkos reikalavimus, tačiau dažnai panaudojamas ne visas galimas tarpusavio bendradarbiavimo kovoje su mokesčių vengimu potencialas, akcentuojama laiške.

"Akivaizdu, kad dėl dabartinio PVM atotrūkio masto reikia išnaudoti visą potencialą. Džiaugiamės vienu iš gerosios praktikos pavyzdžių — 2017 metais pasirašytas dvišalis Lenkijos ir Lietuvos mokesčių administracijų susitarimas, kuriuo įgyvendinamos papildomos kovos su PVM vengimu priemonės. Manome, kad glaudesnis bendradarbiavimas daugiašaliu pagrindu atvestų prie reikšmingo progreso nagrinėjamoje srityje", — rašoma premjero laiške.

Taip pat Lietuva noriai prisidės prie kuriamos bendros darbo grupės ir kartu su kitomis valstybėmis narėmis sieks bendro tikslo — gerinti mokesčių surinkimą.

15
Tegai:
Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
Iš Lietuvos į Lenkiją pabėgo dešimtys transporto įmonių
Kijevas apkaltino Lenkiją "ekonominiu genocidu"