Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Liberalai domisi, kaip Lietuvos sveikatos ministrui buvo pratęsta gydytojo licencija

21
(atnaujinta 11:43 2019.11.13)
Parlamentarai pabrėžė, kad dirbant ministru negalima pratęsti gydytojo licencijos, nes ministro darbas draudžia dirbti dar kur nors

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Lietuvos "Liberalų sąjūdžio" atstovai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją siekdami išsiaiškinti, ar teisėtai sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai buvo pratęsta praktikuojančio gydytojo licencija.

Liberalai paaiškino, kad pagal Lietuvos konstituciją parlamentaras negali dirbti kito nei Seimo nario darbo, o gydytojo licencija pratęsiama, tik turint darbdavio pažymą, patvirtinančią bent 3 metų teisėtą medicinos praktiką per praėjusį 5 metų laikotarpį.

Tuo tarpu, kaip pažymi liberalai, gydytojo psichiatro licencija sveikatos apsaugos ministrui buvo pratęsta prieš dvi savaites.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kelia klausimą, kada ir kaip Aurelijus Veryga galėjo tuo pat metu dirbti ir praktikuojančiu gydytoju-psichiatru, ir ministru bei Seimo nariu, nors tai kategoriškai draudžia daryti įstatymai.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija turėtų atlikti tyrimą ir išsiaiškinti visas aplinkybes, kokiu pagrindu Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi institucija pratęsė ministrui gydytojo licenciją.

21
Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, Aurelijus Veryga
Dar šia tema
Nuo kitų metų Lietuvoje bus galima internetu įsigyti receptinius vaistus
SAM: gydymo įstaigos bus palankios senjorams