Frodė Bergas, archyvinė  nuotrauka

Lietuvos į Norvegiją atskrido išlaisvintas norvegų šnipas

28
(atnaujinta 00:23 2019.12.08)
Orlaivis, kuriuo skrido buvęs kalinys, keliavo į Oslą iš Vilniaus. Norvegijos sostinėje Bergo laukė jo žmona ir dukra

VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Rusijoje už šnipinėjimą nuteistas buvęs Norvegijos pasienietis Frodė Bergas grįžo į Oslą. Tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Norvegijos žiniasklaidą.

Pažymima, kad lėktuvas iš Vilniaus, kuriuo skrido buvęs kalinys, naktį nusileido Norvegijos sostinės oro uoste. Osle Bergą pasitiko artimieji — žmona ir dukra.

"Jis, be abejo, labai džiaugiasi būdamas laisvėje. Tačiau kol kas tuo sunku patikėti. Manau, kad mums sunku įsivaizduoti, ką reiškia — praleisti dvejus metus kalėjime", — sakė Bergo advokatas Brunyulfas Riesnesas.

Advokatas padarė prielaidą, kad artimiausiu metu Bergas pats atsakys į žurnalistų klausimus.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Penktadienį Nausėda pasirašė dekretus, kuriais malonė suteikiama penkiems asmenims, tarp jų dviem Rusijos piliečiams — Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Abu 2017 metais buvo nuteisti dešimčiai metų kalėjimo, kaip teigiama, už "šnipinėjimą".

Vėliau pranešta, kad Lietuvos ir Rusijos pasienyje įvyko kalinių mainai. Rusija grąžino lietuvius Eugenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį, bei norvegą Frodę Bergą.

Bergas buvo suimtas 2017 metų pabaigoje, tuo metu, kai Maskvoje gaudavo dokumentus su įslaptinta informacija, susijusia su Rusijos karinio jūrų laivyno veikla.

28
Tegai:
Lietuva, Norvegija
Dar šia tema
Nausėda patvirtino Baudžiamojo kodekso pataisas dėl nuteistųjų mainų už šnipinėjimą
Nausėda suteikė malonę dviem dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" nuteistiems vyrams
Naryškinas: Rusija pasiruošusi analogiškai atsakyti Lietuvai dėl "šnipų"