Gitanas Nausėda, archyvinė nuoytauka

Nausėda paragino NATO įvardyti Rusiją kaip "grėsmę pasaulinei tvarkai"

(atnaujinta 14:44 2019.12.04)
Pasak Lietuvos prezidento, šiuo metu didžiausia grėsmė kyla ne dėl terorizmo arba Kinijos ekonominės ekspansijos, o "būtent dėl Rusijos veiksmų"

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. NATO lyderiai turi įvardyti Rusiją kaip grėsmę aljansui, antradienį pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša "Interfax".

"Labai svarbu Rusiją įvardyti kaip grėsmę. Jei mes to nepadarome, mes gerokai pakeičiame visą NATO struktūros kampą", — žurnalistams sakė Nausėda.

Jo nuomone, šiuo metu "didžiausia grėsmė pasaulinei tvarkai, taisyklėms, kurios yra nusistovėjusios dešimtmečiais, kyla būtent dėl Rusijos veiksmų".

Nausėda taip pat paragino NATO neužmerkti akių prieš Rusijos veiksmus Ukrainoje, Moldovoje ir Gruzijoje.

"Taip, yra ir terorizmas, yra ir stiprėjanti Kinija, ir požiūris į jos ekonominę ekspansiją, bet pirmiausia mes turime nepamiršti, kad šitame dubenėlyje, jei galima taip išsireikšti, yra Rusija, ir jos veiksmai Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje, kurie toli gražu nesibaigė", — apibendrino Lietuvos vadovas.

Nausėda su darbo vizitu atvyko į Jungtinės Karalystės sostinę Londoną, kur gruodžio 4 dieną dalyvaus 70-ųjų NATO Aljanso įkūrimo metinių proga organizuojamame vadovų susitikime.

Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, periodiškai pasisako apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada neužpuls nė vienos iš NATO šalių.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai supranta, kad Maskva neketina nieko pulti, bet naudojasi pretekstu, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų prie Rusijos sienų. Maskva pažymi, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. 

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
Tegai:
Gitanas Nausėda, Lietuva, Rusija, NATO
Dar šia tema
Trampas: niekam taip nereikia NATO, kaip Prancūzijai
NATO nelaiko Rusijos prieše, pareiškė Stoltenbergas
Stoltenbergas užginčijo Makrono pareiškimą dėl NATO "smegenų mirties"
Linkevičius paskelbė, kad Lietuva pasitiki Turkija kaip NATO partnere