Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas įteikė Nausėdai savo kalbą su autografu

(atnaujinta 10:07 2019.12.05)
Įteikta JAV lyderio kalba buvo skirta susitikimui su šalių, kurios skiria 2 proc. BVP valstybės gynybai, vadovais

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas įteikė Lietuvos vadovui Gitanui Nausėdai savo pasirašytą oficialią kalbą, kurią jis pasakė per NATO viršūnių susitikimą Londone.

Trampo kalba buvo skirta susitikimui su vadovais šalių, kurios skiria 2 proc. BVP valstybės gynybai.

Kaip rašo Nausėda savo "Facebook" paskyroje, JAV prezidentui jis papasakojo apie JAV karius iš Teksaso, kurių Pabradėje dislokuota daugiau nei 500, pristatė Lietuvos planus įsigyti 200 "Oshkosh JLTV" ekipažų ir "Black Hawk" sraigtasparnių, kurie "visiškai atnaujins likusią sovietinę karinę techniką".

"JAV prezidentas pasidžiaugė Lietuvos sprendimu ir teigė, kad JAV karinė technika pati geriausia ir Lietuva tikrai neapsirinka", — rašo Nausėda.

NATO duomenimis, paskelbtais aljanso tinklalapyje, Lietuvos gynybos išlaidos šiais metais turėtų sudaryti 2,03 procento BVP. Atnaujintame 2020 metų Lietuvos biudžete numatyta, kad vyriausybė gynybos tikslams planuoja skirti vieną milijardą 17 milijonų 68 tūkstančių eurų, dešimčia milijonų mažiau, nei buvo planuota anksčiau.

Be to, Lietuva planuoja kasmet didinti išlaidos gynybai ir ne vėliau kaip 2030 metais skirti jai bent 2,5 procento šalies BVP.

Tuo tarpu naujausia apklausa rodo, kad dauguma lietuvių mano, jog šalies politika Rusijos atžvilgiu yra pernelyg atšiauri, ir nepritaria karinių išlaidų augimui.

Lietuva ir kitos Baltijos šalys nuolat skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Jų valdžia dažnai prašo NATO sudaryti jų teritorijose karinius kontingentus.

Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Maskva pažymi, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. 

Tegai:
Gitanas Nausėda, Donaldas Trampas jaunesnysis
Dar šia tema
Nausėda pakvietė Londono finansų bendroves plėsti verslą Lietuvoje
Nausėda paragino NATO įvardyti Rusiją kaip "grėsmę pasaulinei tvarkai"
Nausėda: NATO pripažino "agresyvius Rusijos veiksmus" didžiausia grėsme