Nacionaliniai maldos pusryčiai prezidentūroje, 2019 m. gruodžio 6 d.

Prezidentūroje vyko Nacionaliniai maldos pusryčiai

(atnaujinta 16:46 2019.12.06)
Į renginį atvyko daugiau nei šimtas svečių iš Lietuvos ir užsienio — dvasininkai, politikai, visuomenininkai bei žurnalistai

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Penktadienį Prezidentūroje, Baltojoje salėje, buvo atgaivinta Maldos pusryčių tradicija, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Šiemet renginio tema yra "Malda tautos gyvenime".

Į uždarą renginį buvo pakviesta daugiau nei šimtas svečių iš visos Lietuvos ir užsienio. Kartu pasimelsti susirinko dvasininkai, politikai, visuomenininkai bei žurnalistai.

Maldą pradėjo Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius.

Nausėda, sveikindamas svečius, sakė, kad bendra malda šiandien yra itin svarbi ir kaip dvasinė praktika, ir kaip tautą vienijantis veiksnys.

Президент Литвы Гитанас Науседа на благотворительном завтраке
Nacionaliniai maldos pusryčiai Prezidentūroje
"Didmiesčių ir regionų gyventojai, emigravę ir likę Lietuvoje, tradicinių ir liberalių pažiūrų lietuviai šiandien neretai jaučiasi tarsi gyventų skirtinguose, nieko bendra neturinčiuose pasauliuose, atskirtuose nematomomis, bet tvirtomis sienomis. Politiniame gyvenime bendrus tikslus vis dažniau užgožia beprasmė konkurencija, pyktis ir nepagarba vienas kitam. Tampame pažeidžiami kaip tauta, kaip valstybė, kaip bendruomenė. Ir kaip individai", — kalbėjo prezidentas.

Maldos pusryčių tradicija atsirado XX amžiaus viduryje — apie 1942 metus, kai keletas JAV Senato narių pradėjo per pusryčius neformalioje aplinkoje bendrauti, siekdami dalintis Kristaus pamokymais. 1953 metais įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, dalyvaujant JAV prezidentui. 

Lietuvos Prezidentūroje pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai surengti 2001 metais.

Dar šia tema
Jis jums ne Dalia — kodėl smunka Nausėdos populiarumas
Ekspertas: Nausėda negali nesuprasti, kad Krymo klausimas uždarytas