Vytautas bakas, archyvinė nuotrauka

Teismas įpareigojo Baką sumokėti baudą žalą "MG Baltic" įvaizdžiui

(atnaujinta 14:58 2019.12.11)
Teismo sprendimu parlamentaras sugadino koncerno verslo reputaciją, pavadindamas jį "nusikalstama grupe", todėl dabar privalo sumokėti kompensaciją

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas atmetė Vytauto Bako apeliacinį skundą "MG Baltic" byloje. Paidalino savo Facebook puslapyje Bakas.

Teismas paskelbė nuosprendį, kad Bakas pakenkė koncerno verslo reputacijai, pavadindamas ją organizacija, turinčia "organizuotos nusikalstamos grupuotės požymių".

"Teismo nuomone pažeidžiau dalykinę koncerno reputaciją pavadindamas jį organizacija, kuri turi organizuotos nusikalstamos grupuotės požymių, taip pat neva teigdamas, jog koncernas padarė 1,5 mlrd. eurų žalą valstybei", — rašo Bakas.

Parlamentaras pabrėžė, kad jo tikslas buvo atskleisti visuomenei visą "MG Baltic" savininko Dariaus Mocko sukurtą nelegalių įtakų ir naudų tinklą.

Bakas taip pat pridūrė, kad atlikus parlamentinį tyrimą atsirado svarbių įstatymų projektų, tokių kaip partijų finansavimas, lobistinė veikla, civilinis turto konfiskavimas.

"Manau, kad mes jau nebegrįšime į tuos laikus, kai politikoje viešpatauja šešėliniai galios centrai", — tikina Bakas.

Bakas baigė sakydamas, kad tokie teismo sprendimai neskatins politikų mesti iššūkį "tamsiausioms jėgoms", bei žurnalistai ir visuomenės veikėjai to daryti nedrįs.

Bako ir "MG Baltic" ginčas

2019 metų sausį Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad Bako pasisakymai apie "MG Baltic" neatitiko tikrovės ir pažeidė koncerno verslo reputaciją. Parlamentaras kreipėsi į aukštesnį teismą.

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Teismo proceso metu Bakas bandė įtikinti teisėjus, kad atsakomybė už šiuos kaltinimus negali tekti jam, nes Seimo nario imunitetas apsaugo jį nuo baudžiamojo persekiojimo už tarnybinių pareigų vykdymą.

Tačiau teismas pabrėžė, kad Bakas prieštaringai vertinamas mintis reiškė interviu žiniasklaidai, o ne atlikdamas tiesiogines pareigas Seime.

"MG Baltic" taip pat bandė priteisti Bakui 20 tūkstančių eurų kompensaciją, tačiau jam buvo priteistos tik teisinės pusantro tūkstančio eurų išlaidos.

Šiuo metu "MG Baltic" taip pat kreipiasi į teismą dėl žvalgybos duomenų atskleidimo. Vilniaus apygardos teismas šiuo metu nagrinėja politinės korupcijos bylą, kurioje įtariami keli politikai, buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis ir pats koncernas.

"MG Baltic" skandalas

2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikė ataskaitą apie verslo įtaką valstybės ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime teigiama, kad "MG Baltic" tariamai bandė paveikti pareigūnus savo naudai, o jos atstovai užsiėmė šantažu.

Birželio mėnesį "MG Baltic" ruošėsi pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, taip pat asmeniškai iš Vaikų vaikų ligoninės vadovo Dariaus Jauniškio.

Buvęs Liberalų sąjūdžio partijos vadovas Eligijus Masiulis kaltinamas dideliu kyšio iš įmonės gavimu, taip pat prekyba poveikiu.

Tegai:
MG Baltic, Vytautas Bakas
Dar šia tema
Grybauskaitė prašė "MG Baltic" palaikymo žiniasklaidoje, sakė Masiulis
Jau nebe balta ir pūkuota: ar Grybauskaitei pavyks išsisukti nuo naujo skandalo
Lietuvos opozicija prispaudė uodegą ir prikando liežuvį. Kas atsitiko?
Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos pastatas, archyvinė nuotrauka
 

Lietuvos valstybinė rinkimų komisija patvirtino balsavimo dėl Seimo rinkimų tvarką

(atnaujinta 11:19 2020.08.06)
Rinkimų komisijos nariai, savanoriai, stebėtojai ir patys rinkėjai rinkimų apylinkėse turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos metu Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino balsavimo dėl artėjančių Seimo rinkimų tvarką. Apie tai pranešė departamento spaudos tarnyba.

Ši procedūra apibūdina pagrindines rinkimų personalo rekomendacijas ir instrukcijas dėl apsaugos priemonių naudojimo, rankų ir paviršių dezinfekavimo rinkimų apylinkėse ir kitų saugumo priemonių.

Rinkimų komisijos nariai privalės dėvėti apsaugines kaukes nuo atvykimo į rinkimų apylinkę dienos, kol bus suskaičiuoti visi balsai. Šis reikalavimas taip pat taikomas rinkimų stebėtojams ir asmenims, norintiems savanoriauti ir padėti rinkimuose tvarkyti rinkimų apylinkių lankytojų srautus.

VRK taip pat nutarė, kad rinkėjai rinkimų apylinkėse privalo dėvėti apsaugines priemones, dengiančias nosį ir burną. Jie bus paprašyti ateiti su kaukėmis, atsinešti rašiklį, suplanuoti laiką balsuoti ryte, kai bus mažiau rinkėjų, pasinaudos proga balsuoti iš anksto ir išlaikys socialinį atstumą su kitais rinkėjais.

"Kasdien stebime su koronavirusu susijusią situaciją ir atsakingai ruošiamės balsavimą Seimo rinkimuose organizuoti kaip įmanoma saugesnėje aplinkoje", — teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Anot jos, kiekvienoje rinkimų apygardoje planuojama turėti papildomą skaičių apsauginių kaukių, kurias rinkimų komisijų nariai galėtų suteikti rinkėjams, jei vienas iš rinkėjų ateitų balsuoti be kaukės.

Dėl papildomų asmeninių apsaugos priemonių aprūpinimo VRK jau konsultuojasi su Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri planuoja jas skirti iš valstybės rezervo, kad balsavimo procesas Seimo rinkimuose būtų saugus tiek rinkėjams, tiek rinkimuose dirbantiems žmonėms.

Rinkimai į Lietuvos parlamentą įvyks 2020 metų spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

Taip pat manoma, kad bus pailgintas preliminarus balsavimo laikas, padaugės rinkimų apylinkių. Jei bus paskelbta ypatinga padėtis, balsuoti iš anksto bus galima spalio 5–9 dienomis.

Kalbant apie kandidatus, norint patekti į Seimą, partijoms reikia įveikti penkių procentų barjerą, tačiau koalicijos sąraše riba yra aukštesnė — 7 procentai.

Tegai:
rinkimai, Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Lietuva gavo Rusijos SGD partiją
Du broliai neapskaitė beveik 180 tūkst. eurų pajamų, gautų iš automobilių prekybos
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Ekspertas: opozicija bando diskredituoti Verygą prieš Seimo rinkimus

(atnaujinta 17:54 2020.08.05)
Konservatorių partija bando panaudoti situaciją savo rinkimų tikslams, kad sumažintų vieno iš "valstiečių" lyderių populiarumą, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Dabar Lietuvoje yra priešrinkiminis laikotarpis, o sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra vienas iš lyderiaujančių partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" veidas, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Vadimas Volovojus.

"Kovos su pandemija fone jis įgijo populiarumą ir, žinoma, visa ši situacija, taip sakant, yra priešrinkiminis balzamas pagrindinių konkurentų, konservatorių partijos, sieloms. Žinoma, jie pradeda naudoti šią situaciją savo naudai, todėl nenuostabu, kad jie reikalauja pono Verygos atsistatydinimo, kad tokiu būdu maksimaliai sumažintų populiarumą ir diskredituotų sveikatos apsaugos ministrą kaip vieną iš "valstiečių" lyderių, kad apskritai sumažintų jų populiarumą artėjančiuose rinkimuose", — sakė jis.

Anot Volovojaus, Verygai teks prisiimti tam tikrą atsakomybę, tačiau neatsistatydinti. Tuo tarpu politologas mano, kad konservatorius motyvuoja noras panaudoti situaciją savo rinkimų tikslams.

Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindama ministrą prisiimti politinę atsakomybę už sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei pareikštus įtarimus bei ministeriją krečiančius skandalus.

Taip pat ji pareiškė, kad sveikatos apsaugos ministras turėtų atsistatydinti visų skandalų aplink ministeriją fone.

Tegai:
atsistatydinimas, Seimo rinkimai, Aurelijus Veryga
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
Beirutas po sprogimo

"Roskosmos" parodė Beiruto uosto nuotraukas kosmoso prieš ir po sprogimo  

(atnaujinta 13:21 2020.08.06)
Pirmoji nuotrauka padaryta 2019 metų lapkričio 4 dieną. Joje matyti daugybė angarų ir patalpų, esančių šalia vandens

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Korporacija "Roskosmos" paskelbė Beiruto uosto palydovinius vaizdus prieš ir po antradienį įvykusio galingo sprogimo, praneša RIA Novosti.

Pirmoji nuotrauka padaryta 2019 metų lapkričio 4 dieną. Joje matyti daugybė angarų ir patalpų, esančių šalia vandens. Antrasis vaizdas, kurį šiandien nufotografavo Rusijos palydovas "Kanopus-V", rodo tik uosto rajone esančių pastatų, sunaikintų pastatų ir ant jo gulinčio laivo kontūrus.

​Antradienį Libano sostinės Beiruto jūrų uosto rajone įvyko sprogimas. Banga nuo sprogimo sugriovė ir apgadino dešimtis namų, automobilių, pastatų langai sudužo miesto kvartaluose. Naujausiais duomenimis, žuvo 135 žmonės, daugiau kaip penki tūkstančiai buvo sužeista, pranešama, kad daug žmonių dingo.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje.

Dviem savaitėms mieste įvesta nepaprastoji padėtis. Visame Libane paskelbtos trys gedulo dienos.

Tegai:
sprogimas, nuotraukos, Beirutas
Dar šia tema
Nufilmuoti sprogimo Beiruto uoste padariniai
Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute