Priešlaikiniai rinkimai Didžiojoje Britanijoje, archyvinė nuotrauka

Kol kas toriai yra įgiję absoliučią daugumą Britanijos parlamente

(atnaujinta 10:10 2019.12.13)
Priešlaikinius rinkimus Didžiojoje Britanijoje lėmė politinė krizė dėl artėjančio britų pasitraukimo iš ES

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Remiantis neeilinių visuotinių rinkimų rezultatais, britų toriai įgijo absoliučią daugumą parlamente — 326 vietas, o tai atveria kelią "Brexit", balsų skaičiavimas tęsiasi, praneša RIA Novosti.

Rinkimus lėmė politinė krizė dėl artėjančio britų pasitraukimo iš ES. Konservatoriai siekia įgyvendinti "Brexit" sausio 31 dieną, liberaldemokratai pasisakė už narystės ES išsaugojimą, leiboristai žada naują referendumą.

Šįryt, 5:05 (7.05 val. Lietuvos laiku), paskelbtais duomenimis, konservatoriai gavo 327 iš 650 vietų parlamente ir 195 — leiboristai.

Remiantis apklausa, Konservatorių partija turėtų gauti 368 iš 650 vietų, Darbo partija turėtų gauti 191, o Škotijos nacionalinė partija su 55 vietomis — trečioje vietoje.

Remiantis "Sky" prognozėmis, konservatoriai visuotiniuose rinkimuose laimės nuo 358 iki 368 vietų (55–57%), leiboristai — nuo 192 iki 202 vietų.

Jei prognozės išsipildys, Džonsoną bus galima pavadinti sėkmingiausiu Didžiosios Britanijos ministru pirmininku nuo devintojo dešimtmečio pabaigos, nuo Margaret Tečer laikų. Tečer buvo jo mokytoja ir viena iš Džonsono politinių idealų.

Tegai:
ES, rinkimai, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)
Dar šia tema
Ekspertas: po "Brexit" Baltijos šalims nereikia papildomų burnų
Džonsonas pažadėjo Britanijoje įvesti trijų kategorijų darbo vizas
Džonsonas pažadėjo įgyvendinti "Brexit" iki sausio pabaigos