JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas anonsavo stambų prekybos susitarimą su Britanija po "Brexit"

(atnaujinta 10:49 2019.12.13)
JAV vadovas apie tai parašė socialiniuose tinkluose, sveikindamas Britanijos ministrą pirmininką Borisą Džonsoną su pergale neeiliniuose parlamento rinkimuose

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad dėl konservatorių partijos pergalės neeiliniuose parlamento rinkimuose Didžiojoje Britanijoje Londonas ir Vašingtonas po "Brexit" galės sudaryti naują "stambų prekybos susitarimą".

Priešlaikiniai rinkimai Didžiojoje Britanijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

"Sveikinu (Britanijos ministrą pirmininką — Sputnik) Borisą Džonsoną su puikia pergale! Dabar po "Brexit" Britanija ir JAV galės sudaryti naują didelę prekybos sutartį. Ši sutartis gali tapti daug stambesnė ir pelningesnė už bet kokį susitarimą, kuris gali būti sudarytas su ES", — savo Twitter paskyroje parašė JAV vadovas.

Remiantis atnaujinta "Sky" prognoze, po neeilinių rinkimų rezultatų Britanijos konservatoriai gaus 78–82 balsų persvarą parlamente. Jei prognozė išsipildys, tai bus geriausias bet kurios britų partijos rezultatas nuo 2002 metų.

Šiuo metu buvo apibendrinti balsavimo rezultatai 634 rinkimų apylinkėse iš 650. Konservatoriai jau užsitikrino 354 vietas parlamente, 202 — leiboristai ir 46 — škotų nacionalistai.

Rinkimus lėmė politinė krizė dėl artėjančio Britanijos pasitraukimo iš ES. Konservatoriai siekia įgyvendinti "Brexit" sausio 31 dieną, liberalai demokratai pasisakė už narystės ES išsaugojimą, leiboristai žadėjo naują referendumą.

Tegai:
Brexit, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Džonsonas pažadėjo įgyvendinti "Brexit" iki sausio pabaigos
Džonsonas pažadėjo Britanijoje įvesti trijų kategorijų darbo vizas
Ekspertas: po "Brexit" Baltijos šalims nereikia papildomų burnų