Italijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Nausėda su Italijos premjeru aptarė gynybos klausimus

(atnaujinta 23:45 2019.12.13)
Susitikimo metu aptarti dvišaliai Lietuvos-Italijos santykiai gynybos, saugumo, migracijos, ES darbotvarkės srityse

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Italijos premjeru Giuseppe Conte, rašoma Prezidentūros pranešime.

Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai gynybos, saugumo, migracijos, ES darbotvarkės srityse.

Be to, šalies vadovas padėkojo Italijos Ministrui Pirmininkui už pastangas stiprinti Baltijos šalių saugumą, ypač dalyvaujant oro policijos misijoje Baltijos šalių oro erdvėje, į kurią Italija sugrįš 2020 metais.

Nausėda taip pat sveikino Italijos įsitraukimą į Lietuvoje vykstančias Aljanso karines pratybas ir prisidėjimą prie Vilniuje veikiančio NATO energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos. Dėmesio sulaukė ir kibernetinio saugumo klausimai.

"Norime glaudžiau bendradarbiauti su Italija kibernetinio saugumo srityje, ypač kuriant ES greitojo reagavimo į kibernetines atakas komandas", — sakė Gitanas Nausėda.

Susitikime taip pat aptarta migracijos situacija Europoje, ES strateginė darbotvarkė, daugiametė finansinė perspektyva, įsipareigojimai kovoje su klimato kaita bei ekonominis bendradarbiavimas informacinių ir finansinių technologijų srityse.