Donecko sritis

Kremlius įvertino Porošenkos ir Zelenskio politikos skirtumus

(atnaujinta 19:35 2019.12.16)
Rusijos prezidento atstovas spaudai pažymėjo, jog ne Maskvos reikalas kaip nors nurodyti skirtumą tarp buvusio ir dabartinio Ukrainos prezidentų, tačiau jų požiūriai į situaciją Donbase tikrai skiriasi

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Kremlius įvertino buvusio ir dabartinio Ukrainos prezidentų Petro Porošenkos ir Vladimiro Zelenskio požiūrių į situaciją Donbase skirtumus, praneša RIA Novosti.

"Ne Maskvos reikalas kaip nors tą skirtumą konstatuoti, tačiau požiūriai tikrai skiriasi. Vienas prezidentas pradėjo karą, naujasis prezidentas — iš tikrųjų jo priešrinkiminės kampanijos pažadų kertinis akmuo buvo karo užbaigimas. Ir mes tikimės, kad visa tai bus įgyvendinta, mes tikimės, kad Kijevas eis didžiąją savo kelio dalį įgyvendindamas Minsko susitarimus", — pasakė Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Kaip pabrėžė Kremliaus atstovas, svarbiausia, kad Ukraina įvykdytų "prisiimtus įsipareigojimus pagal Minsko susitarimus ir visą priemonių kompleksą".

Peskovas taip pat pažymėjo, kad būtina išsamiai išnagrinėti decentralizacijos įstatymo projektą, kurį Zelenskis pristatė Aukščiausiosios Rados svarstymui. Visų pirma, dokumente siūloma pakeisti šalies administracinę-teritorinę struktūrą ir įvesti prefekto instituciją. Tačiau tekste nieko nesakoma apie ypatingą Donbaso statusą.

Atstovas spaudai pabrėžė, kad dokumentą reikia "atidžiai išanalizuoti" ir patikrinti, ar jis atitinka Minsko susitarimus ir Šteinmejerio formulę.

"Normandijos formato" aukščiausiojo lygio susitikimas

"Normandijos ketverto" — Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos — šalių vadovai gruodžio 9 priėmė komunikatą pagal viršūnių susitikimo Paryžiuje rezultatus. Dokumente pabrėžiama, kad Minsko susitarimai išlieka tolesnio darbo pagrindu, numatoma, kad pajėgos bus išvestos iki 2020 metų kovo pabaigos trijuose naujuose Donbaso punktuose.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Никольский

Be to, vadovai paragino iki metų pabaigos užtikrinti, kad ugnis Donbase būtų nutraukta.

Jie taip pat paragino kontaktinę grupę užtikrinti, kad iki metų pabaigos būtų įvykdyti sulaikytųjų mainai "visi į visus" formatu, o Raudonajam Kryžiui būtų suteikta "visiška ir besąlyginė prieiga prie visų sulaikytų asmenų".

Kitas lyderių susitikimas įvyks po keturių mėnesių. Iš komunikato matyti, kad viena pagrindinių jo temų taps vietos rinkimų organizavimas Donbase.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Vladimiras Zelenskis, Petro Porošenka, Kremlius
Dar šia tema
Ekspertas įvertino "Normandijos ketverto" susitikimo perspektyvas
"Rusija iš Prancūzijos teritorijos užpuolė visą Europą": keršto reikalas
Ekspertas pasakė apie galimą "Normandijos viršūnių susitikimo" įtaką Donbasui
Putinas išpranašavo Donbasui žudynių Srebrenicoje pakartojimą
Sirija

Istorikas: Rusija trukdo JAV "gaudyti žuvis drumstame vandenyje" Artimuosiuose Rytuose

(atnaujinta 21:00 2020.06.05)
Amerika bando su koalicijos pagalba destabilizuoti padėtį regione, mano istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Amerikos strategija — destabilizuoti Rytų kraštų režimus, o Rusija tam trukdo, interviu Sputnik radijui pasakė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Karo-politinių tyrimų centro direktorius, istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas.

Rusija turėtų "pasitraukti iš Artimųjų Rytų", nes ji ten atlieka "destruktyvų vaidmenį", pareiškė JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Deividas Šenkeris (David Schenker), praneša RIA Novosti.

Rusijos politikai pažymėjo, kad destruktyvų vaidmenį regione atlieka pirmiausia pačios Jungtinės Valstijos, kurios tęsia kišimosi politiką, o Rusija padeda Sirijai kovoti su terorizmu ir yra ten legaliai.

Istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas pažymėjo, kad "tai tokia reikšminga Valstybės departamento atstovo pastaba, kuri rodo, kad ilgalaikė Amerikos strategija — destabilizuoti Artimųjų ir Vidurio Rytų režimus, paversti juos verdančiu puodu, kai galima gaudyti žuvis drumstame vandenyje, kai stabilūs režimai gali sau leisti, kaip [Libijos vadovas Muamaras] Kadafis, nepaklusti Vašingtonui. Regiono destabilizacija Valstybės departamento požiūriu, žinoma, yra ilgalaikis prioritetas, ir tam trukdo Rusija".

Anot Podberezkino, Rytuose yra plati koalicija, palaikanti JAV interesus.

"Noriu pasakyti, kad JAV neveikia atskirai, joms pavyko suorganizuoti gana plačią koaliciją, į kurią įeina šalys — NATO narės, bet ir nemažai Artimųjų Rytų valstybių ir režimų, kurie palaiko JAV politiką, ir koalicijoje yra apie 60 valstybių. Kartu su JAV ji bus suinteresuota destabilizuoti padėtį tokiu būdu, kad tai joms būtų naudinga. Ir Rusija šiame procese joms labai trukdo, nes be Rusijos, kaip paaiškėja, padėtis ir Irake, ir Afganistane, ir Sirijoje, ir Jemene nelabai sprendžiama", — teigė istorijos mokslų daktaras.
Tegai:
Rusija, JAV, Artimieji Rytai
Dar šia tema
Trampas: JAV siekia nutraukti konfliktus Artimuosiuose Rytuose
Rusijos URM papasakojo, kam JAV reikalingas nestabilumas Artimuosiuose Rytuose
Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Landsbergis apie VTEK sprendimą: klausimas dėl Skvernelio atsakomybės lieka neatsakytas

(atnaujinta 19:45 2020.06.05)
Landsbergis atkreipė dėmesį, kad pastebimas itin pavojingas valstybei valdančiųjų bandymas daryti poveikį atsakingoms tarnyboms ir institucijoms

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą nutraukti tyrimą dėl Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, konstatavo, kad klausimas dėl jo atsakomybės vis dar lieka neatsakytas.

Pasak konservatoriaus, valstybėje klostosi pavojinga situacija, kai tiriamasis, įtakingas valstybės vadovas, sprendimo priėmimo rytą viešai darė poveikį VTEK nariams.

"Ar premjeras įsiskaitė į VTEK pranešimą? Man pačiam buvo keista skaityti ir suprasti, kad jis nėra išteisintas. Tyrimas buvo nutrauktas, nes pritrūko duomenų. Paprastai tokiais atvejais, jei nėra duomenų, kaltinamasis yra išteisinamas. Juo labiau, komisija pasakė, kad tyrimą gali pradėti iš naujo. Premjeras, ūkiškai tariant, liko pakabintas", — sakė TS-LKD pirmininkas "Žinių radijo" laidoje "Opozicija".

Jis taip pat pareiškė, kad premjeras turėtų atlyginti žalą dėl spaudimo VTEK, kai prieš tyrimą viešai pareiškė, kad nepasitiki dviem komisijos nariais. Demokratinėje valstybėje tai nėra priimtina, teigė Landsbergis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį paskelbė nutraukianti tyrimą dėl galimo premjero viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimo dėl Upės gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimo.

VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei, ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
VTEK nutraukė tyrimą prieš Skvernelį
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą