Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Linkevičius: Lietuvos pozicija dėl Astravo AE neturi būti pernelyg radikali

Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Lietuva tikisi kuo aktyvesnio ES partnerių dalyvavimo Astravo AE klausimu

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Lietuvos pozicija Baltarusijos atominės elektrinės, statomos netoli Lietuvos sienos ir už 50 km nuo Vilniaus, klausimu turėtų būti realistiška, Europos Sąjungoje lietuvių radikalizmas gali būti nesuprantamas. Apie tai penktadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, rašo naujienų agentūra TASS.

Anot jo, tikrai dirbama intensyviai su ES institucijomis ir norima, kad šalies laikysena būtų tokia, kokią suprastų sąjungininkai.

"Noriu pabrėžti, kad jei bus pernelyg radikali, tokia nelabai praktiškai įgyvendinama, nerasime palaikymo savo sąjungininkų", — sakė Linkevičius. 

Lietuva, kaip pažymėjo Linkevičius, tikisi kuo aktyvesnio ES partnerių dalyvavimo sprendžiant šį klausimą. 

Padėtis aplink Astravo AE

Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus. Objektui pasirinkta vieta nepatinka Lietuvai, kuri ją laiko nesaugia, o pati stotis, valdžios atstovų nuomone, "kelia grėsmę" nacionaliniam saugumui.

Vilnius tikisi, kad Latvija ir Estija parems šalį kovoje su Astravo AE. Prezidentas Gitanas Nausėda ragino kolegas susiburti ir susitarti dėl bendros pozicijos.

Tačiau kaimyninės Baltijos šalys nepritaria šiai nuomonei. Latvija nepalaiko Baltarusijos elektros energijos blokavimo, nes, jos manymu, tai gali sukelti energijos trūkumo riziką kitoms Baltijos šalims.

Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

Tegai:
Astravo AE, Lietuva, Užsienio reikalų ministerija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (259)
Dar šia tema
ES klimato kaitos planuose įtvirtinta Lietuvos iniciatyva dėl Astravo AE
Nausėda: reikia konsoliduoti Baltijos šalių pozicijas dėl Astravo AE
Lietuva pasiskundė TATENA generaliniam direktoriui dėl Astravo AE
Vaičiūnas pripažino, kad "nesaugi Astravo AE elektra" gali patekti į Lietuvą
Nausėda pasirašė pataisas dėl Astravo AE elektros blokavimo