Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Landsbergis palinkėjo Skverneliui atrasti drąsos atsiprašyti TS-LKD

(atnaujinta 22:49 2019.12.30)
Pasak TS-LKD lyderio, savo žodžiais premjeras pažemino ne tik "ne tik jam nepatinkantį vieną ar kitą politiką, bet ir visus Tėvynės sąjungos narius"

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sureagavo į premjero Sauliaus Skvernelio pasisakymą apie konservatorius kaip apie antivalstybinę partiją.

Landsbergis pabrėžė, kad partija sulaukė ypatingo sveikinimo iš ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio.

"Kas paskatino Premjerą žengti tokį žingsnį — man sunku spėti. Galime politiškai vertinti tuos, kurie šiandien yra Seime. Ką jau ten, gali jie ir nepatikti, gali kviesti už juos nebalsuoti. Bet galėtų viena valstybės galvų nepamiršti, kad savo žodžiais pažemina ne tik jam nepatinkantį vieną ar kitą politiką, bet ir visus Tėvynės sąjungos narius: partizanus, tremtinius, politinius kalinius krikščionis demokratus, tautininkus, Nepriklausomybės akto signatarus, Konstitucijos autorius, valstybės vadovus, valstybės tarnautojus.

Konservatorių partijos lyderis tikisi, kad premjeras atras savyje drąsos ir atsiprašys "visus tuos, kurie šiandien yra partijos nariai ir už Lietuvą kovojo dar tada, kai Premjeras nebuvo gimęs".

"Visus tuos, kurie Lietuvą kūrė, kai reikėjo ją išvaduoti iš sovietų gniaužtų. Ir tuos, kurie tiki, kad dėl Lietuvos negalima nuleisti rankų. Linkėdamas sveikatos ir ramybės tikiuosi, kad Premjeras atras savyje drąsos atsiprašyti", — pabrėžia TS-LKD vadovas.

Anksčiau premjeras duodamas interviu įvertino TS-LKD partijos šansus laimėti kitus Seimo rinkimus. Atsakydamas į klausimą, ar, jo manymu, kitais metais valdančiąją koaliciją galėtų formuoti konservatorių partija, jis atsakė, jog ši partija rinkimų nelaimės. Skvernelis paskelbė, jog TS-LKD yra "antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo".

Toks pareiškimas sukėlė TS-LKD narių pasipiktinimą. Arvydas Anušauskas tvirtina, jog tokios nuomonės "veda tik prie visiško politinio bankroto". Savo ruožtu Laurynas Kasčiūnas teigia, kad nedera kalbėti apie antivalstybinę veiklą tam, kuris leido Seime veikti politikams, "turintiems sąsajų su Kremliumi".

Paskutinės rinkėjų apklausos duomenimis, lapkritį už konservatorius balsuotų 19,1 proc. apklaustų rinkėjų, o už LVŽS — 7,5 proc.

Tegai:
Gabrielius Landsbergis, Saulius Skvernelis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)
Dar šia tema
Konservatoriai pateikė Vyriausybei pretenzijas dėl pinigų gynybai trūkumo
Lietuvos valdžios šachmatų partija, arba politinės galios centras vėl grįžta į Seimą
Skvernelis: Narkevičiaus klausimą sausį spręs koalicijos taryba