Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova: JAV "užkėlė kojas ant stalo" pasaulio politikoje

(atnaujinta 12:21 2019.12.31)
Pasak Zacharovos, JAV daug kas sugrįžo į "laukinių Vakarų" laikus, apie kuriuos tiek daug skaitėme vidurinėje mokykloje — šiandien matome, kaip sfera, kurioje vyravo taisyklės, tradicijos, formalumai, Jungtinėse Valstijose iš esmės pasitraukė į antrą planą

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Vašingtonas, vykdydamas užsienio politiką, grįžo link "laukinių Vakarų" laikų protokolo normų ir "užkėlė kojas ant stalo" pasaulio politikoje, interviu RIA Novosti sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Čia, man regis, turime suprasti dabartinę Amerikos realybę. Tiek Valstybės departamente, tiek Baltuosiuose rūmuose atimta viskas, kas liečia protokolų subtilumą, pavadinkime taip. Ir, man atrodo, daug kas sugrįžo į "laukinių Vakarų" laikus, apie kuriuos mes tiek daug skaitėme vidurinėje mokykloje. Šiandien matome, kaip tradicinė sfera, kurioje vyravo taisyklės, tradicijos, formalumai, JAV iš principo pasitraukė į antrą planą", — sakė ji, atsakydama į prašymą pakomentuoti JAV administracijos paskelbtą nuotrauką Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vizito Vašingtone metu.

Nuotraukoje prie stalo Ovaliajame kabinete sėdi JAV prezidentas Donaldas Trampas, o šalia jo stovi Lavrovas. Toks susitikimo dalyvių išsidėstymas nėra būdingas protokolo praktikoje.

Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

Pasak Zacharovos, dabartinėje JAV situacijoje "viskas daroma nauju, supaprastintu būdu". Šis požiūris atsispindi Trampo bendravime su žiniasklaida: įrašai socialiniuose tinkluose pakeitė interviu, nešališko požiūrio į žurnalistus tradiciją, jų kvietimo į renginius pobūdį, pažymėjo ji.

"Panaši situacija susiklostė ir pasaulio ekonomikoje. JAV anksčiau buvo kalbama apie konkurencijos viršenybę, dabar jos užsiima protekcionizmu, sankcijomis ir politiniu kišimusi į ekonomiką", — priminė Zacharova.

Apskritai diplomatė apibūdino dabartinį požiūrį į simboliką ir tradicijas kaip "take it or leave it": patinka — imk, nepatinka — viso gero, mes tokie, kokie esame.

"Viskas daroma pagal patogumo principą. Kodėl aš tai lyginu tai su kaubojų laikais? Tada buvo patogu ir įprasta užsikelti kojas ant stalo. Ir šiandien mes gyvename su JAV, kurios užsikelia kojas ant pasaulio stalo", — apibendrino Zacharova.

Tegai:
JAV, Marija Zacharova
Dar šia tema
"Kommersant": Trampas informavo Lavrovą apie norą padidinti prekybą su Rusija
Trampas: demokratai bijo tapti Senato teismo liudininkais
Vokiečiai mano, kad Trampas kelia daugiau grėsmės pasauliui nei Kim Jong Unas