Protestuotojai, archyvinė nuotrauka

Soleimanio dukra įspėjo JAV ir Izraelį, kad laukia "tamsios dienos"

(atnaujinta 15:07 2020.01.06)
Irano Islamo revoliucinės gvardijos Kudso pajėgų generolas Kasemas Soleimanis žuvo sausio 3 dienos naktį, per amerikiečių oro antskrydį Bagdade

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Nužudyto Irano Islamo revoliucinės gvardijos Kudso pajėgų generolo Kasemo Soleimanio dukra Zeinab įspėjo, kad JAV ir jų sąjungininko Izraelio gresia "tamsios dienos", praneša "Reuters".

Panašų pareiškimą ji padarė savo tėvo laidotuvių ceremonijos metu Teherane.

"Beproti Trampai, negalvok, kad mirus mano tėvui viskas baigėsi", — sakė Zeinab.

Kasemas Soleimanis žuvo sausio 3 dienos naktį, per amerikiečių oro antskrydį Bagdade. JAV atliko karinę operaciją vietinio tarptautinio oro uosto teritorijoje. Taip pat nužudytas Irako šiitų pulko vado pavaduotojas Abu Mahdi al-Muhandis. Amerikiečiai mano, kad jis ir Soleimanis yra susiję su gruodžio 31 dieną įvykusio išpuolio prieš diplomatinę misiją Bagdade rengimu.

Irako užsienio reikalų ministerija pasmerkė Vašingtono veiksmus. Ministerijos teigimu, jie pažeidžia šalies suverenitetą.

Savo ruožtu Iranas kreipėsi į JT Saugumo Tarybą. Teheranas taip pat pažadėjo atkeršyti už Soleimanio mirtį ir grasino JAV imtis atsakomųjų veiksmų. Tuo tarpu Amerikos lyderis Donaldas Trampas šiuo atveju pažadėjo suduoti "greitą ir stiprų smūgį" į 52 taikinius Irane.

Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat pasmerkė JAV veiksmus.

Tegai:
Iranas
Dar šia tema
"Bloomberg" atskleidė generolo Soleimanio mirties aplinkybes
Trampas pagrasino smogti Iranui su įranga, kurios vertė siekia 2 trilijonus dolerių
ES pakvietė Irano užsienio reikalų ministrą į Briuselį