Lietuvos kariai mokymų metu, archyvinė nuotrauka

KAM praneša apie Lietuvos karių padėtį Irake

(atnaujinta 15:19 2020.01.06)
Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas palaiko nuolatinį ryšį su Lietuvos kariais ir tarptautinių misijų vadovybėmis

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Šiuo metu NATO mokymo misijoje ir kovos su ISIS koalicijoje Irake tarnauja 15 Lietuvos karių, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Atsižvelgdami į pablogėjusią saugumo situaciją ir besikeičiančią Irako vadovybės poziciją, tarptautinių karinių pajėgų vadai ėmėsi papildomų priemonių karių saugumui užtikrinti.

Sustiprintas bazių saugumas, apribotas karių judėjimas, sustabdytos mokomosios veiklos. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas palaiko nuolatinį ryšį su Lietuvos kariais ir tarptautinių misijų vadovybėmis.

Artimiausiomis dienomis turėtų būti sprendžiama dėl tarptautinių pajėgų Irake ateities. Jau šiandien situaciją Irake svarstys Šiaurės Atlanto Taryba Briuselyje.

NATO vadovaujama tarptautinė operacija Irake vykdoma nuo 2004 metų, ji yra skirta apmokyti šalies saugumo pajėgas. Du Lietuvos kariai vykdo tarnybą Bagdade operacijos štabe, keturi kariai atlieka tarnybą Taji oro uoste. Koviniuose veiksmuose pagal nustatytą mandatą kariai nedalyvauja.

Sausio 3-iosios naktį JAV vykdė operaciją prieš Kudso specialiųjų pajėgų vadą generolą Kasemą Soleimanį ir Irako šiitų vado pavaduotoją Abu Mahdi al-Muhandį netoli Bagdado tarptautinio oro uosto. Abu žuvo.

Jie buvo laikomi 2019 metų gruodžio 31 dieną organizuoto išpuolio prieš JAV ambasadą Bagdade dalyviais.

Irano didysis ajatola Ali Chamenėjus pažadėjo atkeršyti už Kudso specialiųjų pajėgų vado mirtį, sakydamas, kad "tų, ant kurių rankų yra jo kraujas, laukia "žiaurus kerštas". Irano prezidentas Hasanas Ruhanis taip pat pažadėjo atkeršyti už Soleimanio mirtį.

Tegai:
Lietuvos kariuomenė
Dar šia tema
Kinija mano, kad JAV turėtų atsisakyti sankcijų ir spaudimo Iranui
Vaizdo įrašas iš įvykio vietos, kur per JAV raketų smūgį žuvo Irano generolas
JAV Kongresas nori apriboti Trampo karinius įgaliojimus Irane