Kremlius, archyvinė nuotrauka

Rusija paragino sudaryti sąlygas branduoliniam susitarimui atnaujinti

(atnaujinta 20:51 2020.01.06)
Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat pabrėžė, kad Rusija tebėra visiškai atsidavusi JCPOA ir jos tikslams, ir šia kryptimi Maskva yra pasirengusi dirbti toliau

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Po Teherano sprendimo dėl Bendrojo visapusiško veiksmų plano (JCPOA), Rusija paragino visus partnerius sudaryti sąlygas atnaujinti JCPOA, rašoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos komentare.

Iranas sekmadienį paskelbė atsisakąs "paskutinio pagrindinio branduolinio susitarimo apribojimo dėl centrifugų skaičiaus" ir pareiškė, kad dabar "nėra jokių apribojimų darbui su Irano branduoline programa".

Kartu Teheranas, kaip ir anksčiau, ketina toliau bendradarbiauti su TATENA ir yra pasirengęs vykdyti savo įsipareigojimus, jei bus panaikintos sankcijos ir užtikrinti Teherano interesai, numatyti branduoliniame susitarime.

"Iššūkiams, su kuriais tarptautinei bendruomenei teko susidurti įgyvendinant išsamius susitarimus, reikalinga politinė valia ir ryžtingas kolektyvinis atsakymas, visų pirma iš pagrindinių JCPOA dalyvių. Esame įsitikinę, kad įveikus šiuos iššūkius Iranas neturės priežasties nukrypti nuo JCPOA reikalavimų. Raginame partnerių laikytis JCPOA nustatyto kelio ir sudaryti sąlygas grįžti į stabilią kryptį", — sakoma komentare.

Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat pabrėžė, kad Rusija tebėra visiškai atsidavusi JCPOA ir jos tikslams, ir šia kryptimi Maskva yra pasirengusi dirbti toliau.

Tegai:
Rusija
Dar šia tema
Maasas pasisakė prieš JAV branduolinių ginklų išvežimą iš Vokietijos
Ekspertai įvertino galimas branduolinio karo pradžios priežastis