Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas pareiškė, kad JAV gina Europą nuo Rusijos

(atnaujinta 10:08 2020.01.10)
JAV prezidentas pareiškė, kad jau daugelį metų NATO gauna naudos JAV sąskaita, nes Europa ginama nuo Rusijos

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV "gina Europą nuo Rusijos", ir apgailestavo, kad Europos šalys jo nemėgsta, rašo RIA Novosti.

"Jau daugelį metų NATO gauna naudos JAV sąskaita. Mes giname Europą nuo Rusijos. O skaičiai (NATO šalių išlaidos — Sputnik) mažėjo daugelį metų, pastaruosius 15-18 metų... Aš atėjau pas juos ir pasakiau: "Gerbiamieji, jūs turite sumokėti. Jūs — nemokėtojai!" — sakė Trampas, kalbėdamas per priešrinkiminį mitingą Ohajo valstijoje.

Anot Amerikos vadovo, Europos šalims tai "nepatiko", priešingai nei buvęs JAV prezidentas Barakas Obama, kuris nekėlė tokių reikalavimų.

Trampas nuolat kaltina NATO sąjungininkus dėl nepakankamų gynybos išlaidų. Tačiau sprendimas padidinti tokias išlaidas iki dviejų procentų BVP buvo priimtas 2014 metais NATO viršūnių susitikime, kuriam vadovavo ankstesnis prezidentas Barakas Obama. Taip pat buvo patvirtinta programa, skirta padėti JAV sąjungininkams iš Europos sutramdyti "Rusijos agresiją".

Rusijos liberaldemokratų partijos (LDPR) frakcijos Rusijos Federacijos Valstybės Dūmoje vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Artėjant naujiems prezidento rinkimams, respublikonas Trampas progai pasitaikius kritikuoja savo pirmtaką demokratą.

JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio 3 dieną.

Vakarų politikai, dažniausiai Baltijos šalių ir Lenkijos, nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių. Anot užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas tai gerai supranta, tačiau naudojasi proga dislokuoti kuo daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
Tegai:
Europa, NATO, JAV
Dar šia tema
Trampas: demokratai bijo tapti Senato teismo liudininkais
Vokiečiai mano, kad Trampas kelia daugiau grėsmės pasauliui nei Kim Jong Unas
Trampas pagrasino smogti Iranui su įranga, kurios vertė siekia 2 trilijonus dolerių