Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Trampas pasiūlė į NATO priimti Artimųjų Rytų šalis

(atnaujinta 13:50 2020.01.10)
Trampo teigimu, Šiaurės Atlanto aljansas turėtų pakeisti Jungtines Valstijas Artimuosiuose Rytuose, nes šiandien visa kovos su terorizmu šiame regione našta tenka JAV, ir tai yra nesąžininga

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pateikė siūlymą priimti Viduriniųjų Rytų šalis į NATO, rašo "Politico".

Be to, Trampas pridūrė, kad Šiaurės Atlanto aljansas turėtų pakeisti Jungtines Valstijas Artimuosiuose Rytuose, nes šiandien visa kovos su terorizmu šiame regione našta tenka JAV, ir tai yra nesąžininga.

Atsižvelgiant į didėjančią įtampą tarp JAV ir Irano, Donaldas Trampas pasiūlė Artimųjų Rytų šalims įstoti į NATO. Anot "Politico", šis pasiūlymas buvo pateiktas kitą dieną po to, kai jis miglotai paragino Šiaurės Atlanto aljansą aktyviau dalyvauti Artimųjų Rytų reikaluose.

"Manau, kad NATO turėtų plėstis, ir mes turime įtraukti Viduriniuosius Rytus. Nedelsiant", — žurnalistams sakė Amerikos prezidentas, pabrėždamas, kad Šiaurės Atlanto aljansas turėtų pakeisti JAV šiame regione, nes "tai yra tarptautinė problema".

"Ir mes galime grįžti namo arba iš esmės grįžti namo ir panaudoti NATO", — tęsė prezidentas, pristatydamas šį žingsnį kaip kompensaciją už pagrindinį Vašingtono vaidmenį sunaikinant IV*.

"Tai yra tarptautinė problema. Mes pagavome IV*. Mes padarėme didelę paslaugą Europai", — pridūrė Trampas.

"Todėl sakiau, kad NATO mastą reikia išplėsti. Ši organizacija turėtų įsitraukti į IV* paiešką, — vėliau pridūrė Trampas ir vėl pasiskundė, kad kiti aljanso nariai teikia nepakankamą finansinę paramą. — Mes padėsime. Tačiau dabar visa našta tenka mums ir tai yra nesąžininga".

Anot leidinio, Amerikos prezidentas nepaaiškino, kurias Artimųjų  Rytų šalis jis nori pakviesti į aljansą, sukurtą Šaltojo karo metu, skirtą daugiausia priešintis Rusijai. NATO narių skaičius padidėjo nuo pradinių 12 iki 29, o šį bloką sudaro tik Šiaurės Amerikos ir Europos šalys bei Turkija, kuri iš dalies yra Azijoje.

* Islamo valstybė (IV) — Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
Tegai:
Artimieji Rytai
Dar šia tema
JAV Kongresas nori apriboti Trampo karinius įgaliojimus Irane
Puškovas pareiškė, kad karas tarp JAV ir Irano "palaidotų" Trampą
JAV iki 2040 metų valdžioje bus "Trampo klanas", tikina Žirinovskis