Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Linkevičius nubrėžė ES veikimo gaires malšinant įtampą Irake

(atnaujinta 20:38 2020.01.11)
Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, svarbiausia šiuo metu deeskalacija, nes įtampa regione jau pakenkė Irako bei regiono saugumui ir stabilumui, turi padarinių visiems Vidurio Rytams ir už jų ribų

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Vakar Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvavo neeiliniame Europos Sąjungos (ES)

Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, surengtame aptarti naujausius įvykius Irake ir ES vaidmenį deeskaluojant padidėjusią įtampą Vidurio Rytų regione, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

ES užsienio reikalų ministrai išklausė ir NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo saugumo situacijos Irake ir regione vertinimo.

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, svarbiausia šiuo metu deeskalacija, nes įtampa regione jau pakenkė Irako bei regiono saugumui ir stabilumui, turi padarinių visiems Vidurio Rytams ir už jų ribų.

"Europos Sąjunga gali ir turi vaidinti svarbų ir aktyvų vaidmenį deeskaluojant. Palaikome ES Vyriausiojo įgaliotinio Žozepo Borelio pastangas siekiant sumažinti įtampą regione ir stabilizuojant padėtį", — teigė Linkevičius.

Ministro teigimu, terorizmas kelia grėsmę mums visiems, negalima leisti ISIS atsigauti regione, todėl itin svarbu šių įvykių kontekste išlaikyti intensyvų dialogą su Iraku.

"Turime siųsti aiškią žinią Irakui apie bendrą riziką, kad sąjungininkų pajėgų išvedimas gali neigiamai paveikti Irako ir regiono saugumo situaciją", — sakė ministras.

Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, aptaręs susiklosčiusią situaciją su užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrais, pasmerkė Irano išpuolius ir ragino užtikrinti Irake dislokuotų Lietuvos karių saugumą.

Sausio 8-osios ankstyvą rytą Iranas paleido į bazes Irake, kur dislokuotos JAV karinės pajėgos, 15 balistinių raketų, 11 pataikė į taikinį. Skelbiama, kad dešimt raketų rėžėsi į Ain al Asado bazės Anbaro provincijoje teritoriją, viena — į bazę Erbilyje, dar keturios, paleistos į bazę Erbilyje, nesuveikė. Per Irano išpuolį prieš JAV bazes Irake žuvo 80 žmonių.

Tegai:
Linas Linkevičius