Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka

Naujos JAV sankcijos gali užkirsti kelią prekybos ir finansų kanalams Irane

(atnaujinta 20:28 2020.01.11)
Kaip pažymėta "The Wall Street Journal" straipsnyje, naujos JAV prezidento Donaldo Trampo patvirtintos sankcijos gali užblokuoti likusius Teherano prekybos ir finansų kanalus, kurie palaiko Irano ekonomikos virsmą

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. JAV įvedė dar vieną sankciją Iranui, kuri paveikė ne tik aukštuosius Irano pareigūnus, bet ir daugelį šios šalies ekonomikos sektorių, rašo "The Wall Street Journal".

Kaip pažymi laikraštis, dėl naujų Vašingtono ribojamųjų priemonių Teheranui gali būti nukirsti naujausi prekybos ir finansų kanalai.

Ribojamosios priemonės apėmė aštuonis aukštuosius Irano pareigūnus ir Irano ekonomikos sektorius, tokius kaip statyba, kasyba, tekstilės pramonė ir pramoninė gamyba.

Dabar JAV iždas gali įtraukti į "juodąjį sąrašą" fizinius ar juridinius asmenis, kurie dirba šiose srityse, taip pat įmones, kurios bendradarbiauja su Iranu.

Kaip pažymėta straipsnyje, naujos JAV prezidento Donaldo Trampo patvirtintos sankcijos gali užblokuoti likusius Teherano prekybos ir finansų kanalus, kurie palaiko Irano ekonomikos virsmą.

Tuo tarpu Iranas pabrėžė, kad naujos ribojamosios priemonės tik sustiprins šalies savarankiškumą.

"JAV sankcijos nekeičia Irano strateginio skaičiavimo, netgi atvirkščiai", — sakė Irano misijos JT atstovas spaudai Alirezas Mirjuzefis (Alireza Miryousefi).

Pasak jo, ekonominis terorizmas, kurį JAV taiko iraniečiams, daro žalą, tačiau daugelyje sričių šalis yra savarankiška ir, jo teigimu, iraniečiai bus dar saugesni, jei bus tęsiamos sankcijos.

Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
© Sputnik /
"Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną
Tegai:
Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: JAV ir Iranas išvengė tiesioginės konfrontacijos, tačiau problemos išlieka
JAV įtraukė Baltijos šalis į karą su Iranu
Irano prezidentas paragino Džonsoną persvarstyti nuomonę apie Soleimanio mirtį