Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

Siūloma neįleisti kinės, niekinusios Honkongo protestuotojus remiančius kryžius

(atnaujinta 21:26 2020.01.14)
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pateikė oficialų prašymą uždrausti už tokį vandalizmą atvykti į šalį

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius antradienį pasiūlė uždrausti į Lietuvą įleisti Kinijos pilietę, išniekinusią ant Kryžių kalno pastatytus kryžius, kuriais buvo reiškiama parama Honkongo protestuotojams.

Apie tai ministras pranešė savo "Twitter" paskyroje.

​"Kaip minėta, toks elgesys negali būti ir nebus toleruojamas. Pateikiau oficialų prašymą ateityje už tokį vandalizmą vienoje švenčiausių Lietuvos vietų — Kryžių kalne — uždrausti atvykti į šalį", — rašoma pranešime.

Incidentas įvyko gruodžio pabaigoje. Šiaulių prokurorai vykdo ikiteisminį tyrimą dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo.

Asmenys, atlikę vandališkus veiksmus kapinėse ar kitoje viešosios pagarbos vietoje arba dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų išniekino kapą ar kitą viešosios pagarbos vietą, baudžiami viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Nuo birželio pradžios Honkonge vyko masiniai protestai, kuriuos sukėlė ekstradicijos įstatymo projekto svarstymas. Dėl to valdžia padarė nuolaidų, o spalio pradžioje dokumentas buvo atšauktas.

Nepaisant to, riaušės nesibaigė — tapo mažesnės, bet žiauresnės. Per šešis mėnesius Honkonge buvo surengta daugiau kaip 900 demonstracijų ir eitynių, buvo sulaikyti beveik šeši tūkstančiai žmonių.

Tegai:
Kinija, Lietuva, Honkongas, Linas Linkevičius
Dar šia tema
Kinija įvedė sankcijas JAV dėl įstatymų Honkongo atžvilgiu
Honkonge, prie JAV generalinio konsulato, sudeginta kartoninė Trampo "galva"