Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka

EP apkaltino Rusiją "iškraipant" Antrojo pasaulinio karo istoriją

(atnaujinta 08:33 2020.01.16)
Europos liaudies partijos narė ir buvusi Latvijos užsienio reikalų ministrė Sandra Kalniete Staliną pavadino "Hitlerio sąjungininku"

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Europos liaudies partijos EP narys Manfredas Vėberis apkaltino Rusijos vadovybę bandymu perrašyti istoriją. EP tinklalapyje buvo transliuojama diskusija tema "Europos istorijos iškraipymas ir Antrojo pasaulinio karo atminimas", rašo RIA Novosti.

"Mes negalime sutikti su (Vladimiro) Putino bandymu perrašyti istoriją. Nors Sovietų Sąjunga per karą patyrė didžiulius nuostolius, o jos kariai parodė didvyriškumą, negalima paneigti, kad Molotovo ir Ribentropo paktas paskatino Antrojo pasaulinio karo protrūkį", — pareiškė jis.

Europos liaudies partijos narė ir buvusi Latvijos užsienio reikalų ministrė Sandra Kalniete Staliną pavadino "Hitlerio sąjungininku". Anot jos, TSRS tariamai leido Vokietijai pulti Vakarų Europą ir paliko Britaniją akistatoje su Vermachto kariuomene.

Tuo tarpu Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Vera Jurova pareiškė, kad neleistina tapatinti TSRS su nacistine Vokietija.

"Negalime pamiršti to, ką sovietų kareiviai padarė per Antrąjį pasaulinį karą, kai Vokietija buvo TSRS priešas. Sovietų kariai patyrė milžiniškų aukų", — sakė ji.

Gruodžio pabaigoje Rusijos ambasadorius Lenkijoje Sergejus Andrejevas buvo pakviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją po to, kai Putinas kalbėjo apie praėjusio amžiaus 4-ojo dešimtmečio Lenkijos politiką. Rusijos prezidentas pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule" Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį, kuris palaikė Adolfą Hitlerį ir jo idėją siųsti Lenkijos žydus į Afriką "mirčiai ir sunaikinimui".

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Lenkijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą, kuriame apkaltino Rusiją iškraipant Antrojo pasaulinio karo istoriją, teigė, kad Varšuva daugelį metų kenkė "tiek ekspertų darbui, tiek dvišaliams santykiams".

Po to JAV ambasadorė Lenkijoje Georgette Mosbacher pareiškė, kad Josifas Stalinas tiek pat kaltas dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios, kaip ir Adolfas Hitleris. Reaguodamas į tai, Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas rekomendavo JAV patikrinti savo diplomatų istorijos žinias.

Tegai:
Adolfas Hitleris, Josifas Stalinas
Dar šia tema
Rusija išslaptino dokumentus, susijusius su Antrojo pasaulinio karo pradžia
Vokietijoje nustatytos dviejų Antrojo pasaulinio karo laikų budelių tapatybės
Trampas priekaištavo kurdams, kad jie nepadėjo JAV Antrojo pasaulinio karo metu
Ukrainos vicepremjeras Aleksejus Reznikovas

Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės

(atnaujinta 09:30 2020.06.02)
Ukrainos vicepremjeras pažymėjo, kad šalies rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos vicepremjeras, ministras laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos klausimais Aleksejus Reznikovas mano, kad dabar nėra didelio masto karo tarp Rusijos ir Ukrainos grėsmės.

Anot Reznikovo, jis nemato "Rusijos kariuomenės perkėlimo" į Ukrainos gilumą galimybės, nes "rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių".

"Todėl aš manau, kad šiandien negali būti didelio masto karo. Ypač ekonominės krizės... ir koronaviruso pandemijos sąlygomis. Taip, yra iššūkis, bet mes jau šešerius metus gyvename su šiuo iššūkiu", — pirmadienį televizijos laidos "Teisė į valdžią" eteryje kanale "ICTV" pasakė Reznikovas.

Tačiau kartu Reznikovas pažymėjo, kad situacijos Donbase sureguliavimo klausimu yra nesklandumų.

"Aklavietė" (situacijos sureguliavime — Sputnik) atsirado tada, kai pasirodė Minsko susitarimų tekstas. Kai buvo parašyta, kad Ukraina pirmiausia turi surengti rinkimus, o tada, pavyzdžiui, perimti sienos kontrolę. Tai jau padėjo pagrindą "aklavietei". Bet aš esu optimistas, manau, kad nėra aklaviečių, reikia ieškoti išeities", — pridūrė jis.

Tegai:
karas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos atstovas UNESCO: Kijevas elgiasi lyg laukinis žmogus su pagaliu koncerte
Zelenskis pareiškė, kad būtinos tiesioginės derybos su Vladimiru Putinu
Ukraina atidės "sienos" su Rusija statybą dėl galimai išgrobstytų lėšų
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Krymo tiltas

Ukraina paskelbė ketinanti įslaptinti dalį "Krymo susigrąžinimo" plano

(atnaujinta 11:20 2020.06.02)
Tuo pat metu Kijevas pripažįsta, kad dar nėra parengta jokio aiškaus dokumento šia tema, tačiau yra tam tikras "įdirbis"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos valdžia planuoja šiais metais patvirtinti vadinamąją Krymo "deokupacijos" strategiją. Apie tai pareiškė vadinamasis Ukrainos prezidento nuolatinis atstovas Kryme Antonas Korinevičius interviu agentūrai "Ukrinform".

Anot politiko, "strategija būtina". Dalis jos "turi būti atvira ir vieša, kad žmonės galėtų pamatyti", jog Kijevas bando susigrąžinti pusiasalį. Tačiau, anot jo, didžioji dalis dokumento "turėtų būti konfidenciali ir slapta, ypač ta, kuri susijusi su saugumo klausimais".

Anot Korinevičiaus, Ukraina vis dar neturi vieningos strategijos, kaip "atgauti pusiasalio kontrolę", tačiau Užsienio reikalų ministerija, Reintegracijos ministerija, Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba bei "prezidento atstovybė Kryme" turi tam tikrą "įdirbį".

Anot politiko, "būtų gerai" jau šiais metais turėti "deokupacijos" strategiją.

Anksčiau apie tokio dokumento rengimą pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba. Tačiau tada ministras pareiškė apie tai, kad neturi supratimo apie šio plano "galutinį formatą".

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Tuomet pusiasalio teritorijoje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų. Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrąžinimą" Ukrainai.

Tegai:
Rusija, Ukraina, Krymas