Donbasas

"Pozicija keičiasi". Kijevas įvardijo rinkimų Donbase sąlygą

(atnaujinta 23:20 2020.01.18)
Ukraina reikalauja, kad rinkimai Donbase būtų rengiami tik po to, kai visi pabėgėliai grįš į regioną. Sputnik radijo eteryje naująjį reikalavimą pakomentavo Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas Olegas Ignatovas

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kijevo pozicija rinkimų Donbase surengimo klausimu vis labiau linksta į ankstesnio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pozicijos pusę, Sputnik radijo eteryje pasakė Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas Olegas Ignatovas.

Ukrainos valdžia mano, kad rinkimai Donbase turėtų būti surengti visiems pabėgėliams sugrįžus į regioną, praneša RIA Novosti.

"Rinkimai gali būti rengiami tik tada, kai valstybės sienos yra visiškai jos kontroliuojamos ar kontroliuojamos tarptautinių stebėtojų. Priešingu atveju nėra garantijų dėl saugumo rinkimų dieną", — agentūra cituoja oficialaus Kijevo atstovo kontaktinėje grupėje, skirtoje sureguliuoti situaciją regione, atstovės spaudai Darjos Olifer žodžius.

Kijevas mano, kad "per ankstyvas rinkimų organizavimas ar netinkamas pasiruošimas" gali išprovokuoti karo veiksmų atnaujinimą.

Šį pareiškimą pakomentavo Olegas Ignatovas.

"Anksčiau Kijeve sakė, kad rinkimai gali būti rengiami tik Ukrainai atgavus sienos kontrolę, dabar keliamas naujas reikalavimas apie pabėgėlius... Kai 2015 metais valdant prezidentui (Petro — Sputnik) Porošenkai buvo svarstomas įstatymas dėl specialaus statuso, Ukrainos atstovai taip pat teigė, kad rinkimai gali būti rengiami arba grįžus į regioną laikinai perkeltiems asmenims, arba suteikus jiems galimybę balsuoti. Todėl man atrodo, kad Kijevo pozicija šiuo klausimu vis labiau keičiasi į ankstesnės Ukrainos valdžios pozicijos pusę", — sakė Ignatovas.

Neseniai Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadimas Pristaika pareiškė, kad rinkimai teritorijose, kurių nekontroliuoja Kijevas, "idealiu atveju turėtų būti surengti lygiagrečiai su vietiniais rinkimais Ukrainoje rudenį". Anot Pristaikos, jei balsavimas neįvyks šiais metais, Kijevas turės ieškoti alternatyvos Minsko susitarimams.

Praėjusių metų gruodį "Normandijos ketverto" šalių vadovai Paryžiuje vykusiame susitikime sutarė, kad Minsko susitarimai ir toliau yra "Normandijos formato" darbo pagrindas. Remiantis jų pasirašytu komunikatu, iki 2020 metų kovo pabaigos Donbase planuojama išvesti pajėgas iš trijų naujų taškų.

Tegai:
rinkimai, Ukraina, Donbasas
Dar šia tema
Derybos dėl Donbaso — jei bus taika, ką veiks Lietuvos rusofobai?
Kalinių mainų dalyviai papasakojo apie SBU kankinimus
Pasirodė kalinių tarp Kijevo ir Donbaso mainų vaizdo įrašas
Lietuvoje medaliu apdovanotas Kijevo karinės operacijos prieš Donbasą dalyvis
Operacinių-taktinių raketų sistema Iskander, archyvinė nuotrauka

"Iskander" nebuvo naudojami Karabache, pareiškė Azerbaidžano prezidentas

(atnaujinta 13:09 2021.02.26)
Anksčiau Rusijos gynybos ministerija teigė, jog "suglumo ir nustebo" susipažinusi su Pašiniano pareiškimu, kad Armėnijos ginkluotųjų pajėgų Kalnų Karabache naudojamų kompleksų raketos "nesprogo arba sprogo tik 10 procentų"

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas teigė, kad Baku neužfiksavo raketų sistemų "Iskander" naudojimo Karabacho konflikto metu, ir Armėnijos ministro pirmininko Nikolo Pašiniano pareiškimą apie juos pavadino anekdotiniu.

Anksčiau Rusijos gynybos ministerija teigė, jog "suglumo ir nustebo" susipažinusi su Pašiniano pareiškimu, kad Armėnijos ginkluotųjų pajėgų Kalnų Karabache naudojamų kompleksų raketos "nesprogo arba sprogo tik 10 procentų". Ministerija pažymėjo, kad Armėnija nenaudojo savo "Iskander" per konfliktą Kalnų Karabache, visa raketinė amunicija buvo šalies ginkluotųjų pajėgų sandėliuose.

Pasak Azerbaidžano vadovo, klausimų kėlė ir Armėnijos ministro pirmininko pareiškimai, susiję su Baku raketų sistemomis "Iskander".

"Nematėme raketos "Iskander" paleidimo. Kai buvo paskelbtas pareiškimas, mes dar kartą paklausėme, bet ne, mes to nematėme. Tai tik dar viena klaida, kurių jau akivaizdžiai buvo daug, komiškas pareiškimas, anekdotas", — Alijevas sakė spaudos konferencijoje užsienio spaudai.

Dar viena politinė krizė Jerevane kilo po Pašiniano pareiškimo apie Rusijos "Iskander" raketas. Armėnijos generalinio štabo viršininko pavaduotojas, pasak žiniasklaidos pranešimų, išjuokė ministrą pirmininką, už tai jis buvo atleistas, paskui generalinio štabo viršininkui taip pat buvo pasiūlyta atsistatydinti. Ketvirtadienio rytą Armėnijos ginkluotosios pajėgos paskelbė pareiškimą, kuriame reikalavo paties Pašiniano atsistatydinimo. Premjeras tai vertino kaip bandymą įvykdyti perversmą ir paragino savo šalininkus išeiti į gatvę. Tuo tarpu opozicija pastatė barikadas ir įrengė stovyklavietę netoli parlamento, jie nėra nusiteikę derėtis su valdžia ir reikalauja ministro pirmininko atsistatydinimo.

Tegai:
Iskander, Kalnų Karabachas, Azerbaidžanas, Armėnija
Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis

Seime pareikalauta Žygimanto Pavilionio atsistatydinimo po nesėkmės Gruzijoje

(atnaujinta 12:45 2021.02.26)
Socialdemokratai mano, kad konservatorius elgėsi neprofesionaliai, kenkė šalių santykiams ir padarė reputacinę žalą Lietuvai

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Opozicinė Socialdemokratų partija ragina Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininką Žygimantą Pavilionį trauktis iš užimamų pareigų. Apie tai pranešė partijos spaudos tarnyba.

Socialdemokratai mano, kad konservatorius elgėsi neprofesionaliai, kenkė šalių santykiams ir padarė reputacinę žalą Lietuvai.

"Socialdemokratai primena, kad valstybės užsienio politika turi būti vieninga ir solidi, tuo metu Ž. Pavilionis, nuvykęs į Sakartvelą, reiškė asmenines pozicijas, kuomet nusprendė paremti vieną iš kelių oponuojančių pusių", — rašoma pranešime.

Kritiškai Pavilionio vizitą Gruzijoje įvertinto ir Prezidentūros, ir Seimo valdybos atstovai.

Anksčiau "Sputnik Lietuva" pranešė, kad Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis buvo pakviestas į parlamento valdybą kelionės į Gruziją aplinkybių paaiškinti.

Lietuvos parlamentaras Tbilisyje surengė bendrą spaudos konferenciją su Gruzijos opozicijos partijomis, siūlydamas pagalbą sprendžiant politinę krizę. Jis pareiškė, kad jei bus sulaikytas pagrindinės opozicinės partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" lyderis Nika Melija, tada bus gautas tarptautinis atsakymas, ir pagrasino sankcijomis.

Valdančiosios partijos "Gruzijos svajonė" ministras pirmininkas Iraklijus Garibašvilis pavadino Pavilionio pareiškimus "nepriimtinais ir piktinančiais" ir pabrėžė, kad Gruzija netoleruos įžeidinėjimų iš svečių pusės.

Padėtis Gruzijoje paaštrėjo po to, kai buvo sulaikytas didžiausios buvusio prezidento Michailo Saakašvilio opozicijos partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" lyderis Nika Melija. Jis buvo areštuotas partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" biure. Po kelių valandų opozicija paskelbė apie gatvės protestų pradžią.

Melija dalyvavo byloje dėl riaušių organizavimo 2019 metų birželio 20 dieną. Jis atsisakė mokėti paskirtą piniginį užstatą. Prokuratūra pareikalavo, kad jam būtų skirtas kardomasis kalinimas, kol bus atliekamas tyrimas. Praėjusią savaitę teismas patenkino prokuratūros prašymą.

Savo ruožtu Melija apkaltino Gruzijos valdžią bandymu izoliuoti jį nuo politinių procesų ir faktiškai paskelbė nepaklusnumą teismo nuosprendžiui.

Dar šia tema
Seimo valdyba siunčia Pavilionį į Gruziją politinei krizei spręsti
Ekspertas: Lietuva laiko save demokratijos švyturiu buvusios TSRS šalims
Sputnik V vakcina

Rusijos priešai bijo "Sputnik V" lyderystės, pareikšta investicijų fonde

(atnaujinta 12:55 2021.02.26)
Šiuo metu vakcinos efektyvumas siekia 91,6%, pažymima, jog vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.

"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vienus geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.

"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.

Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, Sputnik V, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė
Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį