Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Žiniasklaida įvardijo galimą priežastį, kodėl Nausėda atšaukė kelionę į Izraelį

(atnaujinta 10:51 2020.01.23)
Kaip anksčiau pranešta, Nausėda paskutinę akimirką atšaukė vizitą į Izraelio renginius, nenurodydamas konkrečios priežasties

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda apsigalvojo dėl vizito į Pasaulinį Holokausto forumą Izraelyje dėl to, kad jo kolegai iš Lenkijos Andžejui Dudai neduota pasisakyti renginyje, tuo tarpu kalbą sakys Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Apie tai pranešė "The Times of Israel" su nuoroda į su situacija susijusį šaltinį.

Anksčiau paaiškėjo, kad Nausėda paskutinę akimirką nusprendė nedalyvauti renginyje, į kurį susirinks pasaulio lyderiai. Vietoje jo važiuos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Prezidentūra nepaskelbė jokios staigaus vizito atšaukimo priežasties.

Ketvirtadienį Izraelyje organizuojami atminimo renginiai, skirti 75-osioms nacių koncentracijos stovyklos Aušvice, kurioje Antrojo pasaulinio karo metu žuvo daugiau kaip 1,1 mln. žmonių (daugiausia žydų), išvadavimo metinėms atminti. Lietuvos vadovas sausio 27 dieną dalyvaus Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje Lenkijoje.

Lietuvos žydų bendruomenė per Antrąjį pasaulinį nukentėjo bene labiausiai iš visų žydų bendruomenių Europoje. Remiantis JAV Holokausto memorialinio muziejaus duomenimis, per Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje buvo nužudyta apie 220 000 žydų. Prieškariu žydų bendruomenės skaičius buvo 250 tūkst.

Nepaisant to, praėjusių metų pabaigoje Seimo narys, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos vadovas Arūnas Gumuliauskas paskelbė, kad rengia įstatymo projektą, kuriuo siekiama pripažinti, kad Lietuva "nedalyvavo" Holokauste, nes ji "išgyveno dvi okupacijas — sovietų ir nacių", o jos žmonės buvo "pavergti" per Antrąjį pasaulinį karą.

Tokia iniciatyva buvo labai smerkiama ir sukėlė viso pasaulio žydų bendruomenių pasipiktinimą. Protesto akcija prie Lietuvos ambasados Izraelyje numatyta šį penktadienį.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik /
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
Tegai:
Gitanas Nausėda, Andrzejus Duda, Lietuva, Lenkija, Holokaustas, Izraelis, Antrasis pasaulinis karas
Dar šia tema
Nausėda nevyks į pasaulinį Holokausto forumą Izraelyje
Ekspertas: Lietuvos politikų galvose yra vakuumas Holokausto tema
Seimo pirmininkas paaiškino prezidento sprendimą nevykti į Izraelį