Varšuva, archyvinė nuotrauka

Buvęs ministras: su visais susipykusi Lenkija grasina Rusijai pro rakto skylutę

(atnaujinta 14:04 2020.01.23)
Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras, o dabar Europos Parlamento narys Radoslavas Sikorskis išsakė nuomonę, kad Lenkija užsiima "tarptautine publicistika"

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Šiuo metu Lenkija nesutaria su daugeliu savo tarptautinių partnerių: su Rusija, Vokietija, Prancūzija, JAV, ES ir net Izraeliu, sakė buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis. Spaudos konferencijos metu politikas pabrėžė, kad būdama vidutinio dydžio šalis, Lenkija negali sau leisti vienu metu "pulti" visuose frontuose, praneša leidinys "Dziennik".

"Užsienio politikos vaidmuo — ne grasinti svetimiems, o siekti tikslo matyti Lenkiją kaip saugią, klestinčią ir augančią tautų hierarchijoje", — teigė politikas.

Sikorskis pabrėžė, kad tam reikalingas tarptautinis bendradarbiavimas, kuriame Lenkijai turėtų būti geriau — turėti informacijos pranašumą, elgtis protingiau nei kiti.

Raudonosios armijos karių memorialas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Šiuo metu Lenkija nesutaria su dauguma savo tarptautinių partnerių: su Rusija, be abejo, su Vokietija, nieko naujo, su Prancūzija — be abejo, su didžiąją dalimi JAV — taip pat žinoma, su Europos Sąjunga — su Europos Komisija, Parlamentu, Venecijos komisija, Europos Taryba. Galbūt, greitai pradės nesutarti ir su Europos teisingumo sistema bei Izraeliu", — teigė EP narys.

Jis pridūrė, kad būdama vidutinio dydžio šalis, Lenkija negali sau leisti, kad "visi frontai būtų atidaryti vienu metu".

Jis užsiminė, kad valdant "Pilietinei platformai", Lenkija buvo aktyvi Veimaro trikampio narė — su Vokietija ir Prancūzija, taigi visos ES vardu galėjo veiksmingai bendrauti su Rusija.

"O šiandien mes grasiname Rusijai pro rakto skylutę", — pabrėžė buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

Anot Sikorskio, Lenkijai buvo geriau, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vesterplatėje pripažino, kur prasidėjo Antrasis pasaulinis karas ir kas buvo jo pirmoji auka, arba kai 2010 metų balandžio 7 dieną jis tapo pirmuoju Rusijos vadovu, kuris pagerbė Lenkijos karo belaisvių atminimą.

"O šiandien mes prarandame net Vokietijos nacių koncentracijos stovyklą Aušvice kaip vietą, kurioje kartą per metus pagerbiamas šių nusikaltimų aukų atminimas", — apibendrino Europos Parlamento narys.

Tegai:
Europos Parlamentas, Lenkija
Dar šia tema
TV laidų vedėjas Solovjovas aprėkė ekspertą dėl Lenkijos istorijos — video
Lenkija ruošiasi atnaujinti grupės su Rusija susijusiems klausimams spręsti darbą
Ekspertas: Rusija pradėjo atsakinėti į "lenkų fantazijas" apie Antrąjį pasaulinį karą