Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Zelenskis pasiūlė, kad ES Didžiąją Britaniją pakeistų Ukraina

(atnaujinta 16:23 2020.01.23)
Vladimiras Zelenskis teigė, kad, jo manymu, dabar yra tinkamas laikas priimti Ukrainą į Europos Sąjungą

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Davose vykusiame pasaulio ekonomikos forume Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad, jo nuomone, dabar yra pats geriausias laikas priimti Ukrainą į Europos Sąjungą. Be to, Zelenskis pridūrė, kad kai viena šalis priėmė sprendimą išeiti, atėjo laikas ateiti kitai, rašo leidinys Liga.

"Mes matome savo ateitį Europos Sąjungoje. Tai, ką Europos Sąjunga turėtų padaryti Ukrainai, yra tiesiog priimti į Europos Sąjungą. Tai labai sudėtingi dalykai, nors man atrodo, kad jie yra labai paprasti sprendimai. Mes esame pasirašę asociacijos susitarimą su ES, palaikome ES kursą. Bet mes turime suprasti, kad ne tik Ukraina turėtų ir nori įstoti į Europos Sąjungą. Daugelis šalių mato Ukrainos ateitį šalia jų", — teigė Zelenskis.

Tačiau, jo nuomone, kai kurios ES šalys taip pat turėtų norėti Ukrainos narystės šioje Sąjungoje.

"Tai yra filosofinis klausimas. Klausimas — ne kada būsime ES. Kyla klausimas, kokį statusą Ukraina turės Europos Sąjungoje, koks bus požiūris į mūsų šalį — kaip į lygiavertę žaidėją ar kaip į šalį, į kurią žvelgiama iš viršaus. Man atrodo, kad dabar yra labai patogus laikas. Galbūt, kai viena šalis pasitraukė, atėjo laikas ateiti kitai", — teigė Zelenskis.

Kaip keitėsi Europos Sąjunga
© Sputnik
Kaip keitėsi Europos Sąjunga
Tegai:
Europos Sąjunga, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Estija įvertino Baltijos šalių šansus tapti Rusijos "taikiniu" po Ukrainos
Zelenskis: Ukraina nebuvo pakviesta pasisakyti Izraelio forume
JAV Senatas atmetė demokratų prašymą pateikti dokumentus apie Ukrainą
Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džo Baidenas

JAV prezidento vizitas Lietuvoje "jau nebėra fantazija", pareiškė Nausėda

(atnaujinta 19:24 2021.05.11)
Pastaruoju metu respublika dėjo daug pastangų, kad po kelerių metų Vilniuje būtų surengtas NATO viršūnių susitikimas, sakė valstybės vadovas

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad galimybės, jog Lietuvą 2023 metais aplankys jo kolega Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džo Baidenas, nereikėtų laikyti "fantazija". Tai jis pareiškė per diskusiją apie Lietuvos užsienio politikos perspektyvas, kurią transliavo Rytų Europos studijų centras (RESC) savo paskyroje Facebook

Pasak Lietuvos vadovo, pastaruoju metu Lietuva dėjo daug pastangų, kad po kelerių metų Vilniuje būtų surengtas NATO viršūnių susitikimas.

"Mes šiuo klausimu dirbame jau nuo praėjusių metų, tik pernelyg daug apie tai nekalbėjome ir šiandien apie tai dar labai garsiai trimituoti neverta, nes sprendimai nėra priimti", – sakė Nausėda.

Prezidentas akcentavo, kad atliktas darbas jau duoda tam tikrų rezultatų.

"Darbas, kurį padarėme, jau duoda tam tikrą įdirbį, ir aš tikiu, kad 2023 metais NATO viršūnių susitikimas Vilniuje nebėra kažkokia fantazija. Tai yra realus klausimas, dėl kurio bus apsispręsta ateityje. 2022 metais jau yra nuspręsta, kur tai bus, o 2023 metais  [...] Vilnius gali įgyti šią garbę ir šią atsakomybę pamatyti visus, įskaitant ir JAV prezidentą. Reikalingas politinis, diplomatinis darbas ir visos institucijos įsijungia į tai ir visos nuoširdžiai vieningai dirba", – sakė Nausėda.

Baltijos šalys paprastai ragina NATO šalis bendradarbiauti gynybos srityje ir dalyvauti bendrose pratybose, vadovaujantis tuo, kad neva egzistuoja nuolatinė Rusijos "grėsmė".

Tuo tarpu Maskva ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti ir yra suinteresuota ramia situacija pasienyje. 

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas jau pareiškė, kad iš tikrųjų NATO puikiai supranta, jog Maskva nesiruošia pulti, ir tiesiog naudojasi pretekstu apie grėsmę, kad parduotų ginklus ir dislokuotų kuo daugiau technikos šalia Rusijos sienų.

Tegai:
Vilnius, Gitanas Nausėda, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"
Nausėda paragino ES lyderius išreikšti solidarumą su Čekija
Nausėda pareiškė, kad Rusija išlieka pagrindine grėsme NATO
Vladimiras Putinas ir Džo Baidenas Maskvoje, archyvinė nuotrauka

JAV nuolatinis atstovas įvardijo vieną Putino ir Baideno susitikimo temų

(atnaujinta 15:42 2021.05.11)
Balandžio viduryje Baidenas pakvietė savo kolegą iš Rusijos surengti dvišalį susitikimą susikaupusiems klausimams aptarti

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas ir Rusijos lyderis Vladimiras Putinas gali kalbėti apie ginklų kontrolę ir saugumo klausimus, sakė JAV ambasadorius nusiginklavimo konferencijoje Robertas Woodas. Apie tai pranešė RIA Novosti.

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Mes ruošiamės šioms diskusijoms", — sakė jis plenariniame posėdyje. Kalbos tekstas buvo paskelbtas Amerikos misijos svetainėje Ženevoje.

Balandžio viduryje Baidenas pakvietė savo kolegą iš Rusijos surengti dvišalį susitikimą aptarti sukauptų klausimų. Vėliau valstybės sekretorius Antonis Blinkenas patikslino, kad kalbama apie artimiausias savaites.

Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad dar nėra susitarimų dėl datų, tačiau kalbama apie vasaros mėnesius. Amerikos prezidentas praėjusią savaitę sakė, kad tikisi surengti aukščiausiojo lygio susitikimą birželį.

Kaip pranešė leidinys "Politico", remdamasis buvusiais Amerikos pareigūnais, susitikimas gali vykti Čekijoje, Islandijoje, Slovėnijoje ar Azerbaidžane.

Tegai:
Džo Baidenas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baidenas pareiškė, jog nelaiko JAV rasistine šalimi
Baidenas negaus "kolektyvinių" Vakarų mandato derėtis su Putinu
Baidenas ragina stiprinti izoliavimo politiką Europoje