Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

Ekspertas: Lietuva naudoja "trafaretus" kalbėdama apie Holokaustą

(atnaujinta 09:14 2020.01.30)
Lietuvos politikai turėtų nustoti šlovinti karo nusikaltėlius prieš kalbėdami apie žydų tautos tragediją, mano istorikas Armenas Gasparianas

VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną lengviau padaryti "trafaretinius" pareiškimus apie Holokaustą, nei
kalbėti apie nacių nusikaltėlių šlovinimą Lietuvoje, interviu Sputnik Lietuva pasakė istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Holokaustą pavadino "baisiu randu ant Lietuvos ir žmonijos veido" ir žaizda, kuri "niekada neužgis".

Linkevičius taip pat išreiškė viltį, kad Vilnius kada nors vėl taps "viso pasaulio žydų traukos vieta, kokia kadaise buvo Šiaurės Jeruzalė".

Istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad Lietuvos vyriausybė gėdingai ir niekšiškai šlovina karo nusikaltėlius ir tuo pačiu metu kalba apie Holokausto aukų atminimą.

"Be jokios abejonės, mums visiems malonu girdėti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo Lino Linkevičiaus žodžius Holokausto dieną apie tai, kad tai yra "randas" ant žmonijos veido, ir apie tai, kad tai jokiu būdu neturi pasikartoti. Kitas klausimas yra tas, kad Lietuvos valdžia neturi apie tai samprotauti, nes kai valstybiniu lygiu gerbiami "Lietuvos aktyvistų fronto" nariai — tie patys žmonės, kurie organizavo Holokaustą respublikos teritorijoje prieš atvykstant vokiečių okupacinėms pajėgoms, tai atrodo, švelniai tariant, keista. Galbūt Lietuvos valdžiai verta prieš kalbant, kad ši sunaikinta kultūros dalis niekada negrįš, pažiūrėti, ką jie padarė nacionaliniais didvyriais? Gal nereikia demonstruoti šių gėdingų atminimo lentų mirties bausmės vykdytojams ir budeliams? Gal reikia nustoti apgaudinėti save?" — pasakė istorikas.

Anot Gaspariano, užsienio reikalų ministras nenori kalbėti apie nacių nusikaltėlių šlovinimą Lietuvoje, jam daug lengviau padaryti "trafaretinius" pareiškimus apie Holokaustą.

"Kalbama apie tai, kad visos Europos akivaizdoje vyksta gėdingiausias, niekšiškiausias karo nusikaltėlių šlovinimas. Bet Linkevičius nenori apie tai kalbėti. Jam lengviau rasti trafaretinius žodžius ir vaizdus ir sakyti apie tai, kad kai bus atminimo renginiai, mes tai atminsime. Žmonija apie tai ir taip nepamirš. Net ir be tų, kurie iš esmės solidarizuojasi su karo nusikaltėliais", — pasakė istorikas.

Lietuvos žydų bendruomenė per Antrąjį pasaulinį nukentėjo bene labiausiai iš visų žydų bendruomenių Europoje. Remiantis JAV Holokausto memorialinio muziejaus duomenimis, per Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje buvo nužudyta apie 220 000 žydų. Prieškariu žydų bendruomenę sudarė 250 000 žmonių.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik /
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
Tegai:
Holokaustas, Linas Linkevičius, Lietuva
Dar šia tema
Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
Ekspertas: Holokausto klausimu Lietuvos valdžia bando "sėdėti ant dviejų kėdžių"
Skvernelis pasisakė už II pasaulinio karo istorijos perrašymo moratoriumą
Krokodilo ašaros Aušvice: ko Lietuvos prezidentas važiavo į Lenkiją