Reichstago pastatas

Bundestagas perspėjo Vokietiją apie Rusijos gyventojų įžeidimą

(atnaujinta 09:36 2020.02.18)
Deputatų teigimu, karių perkėlimas prie Rusijos sienos pratybų "Defender 2020" metu vyks 75-ųjų pergalės prieš fašizmą metinių išvakarėse

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Bundestago "Kairiųjų" frakcijos deputatai parengė kreipimąsi į Vokietijos federalinę vyriausybę, kuriuo paragino "nedislokuoti pajėgų prie Rusijos sienos" vykdant pratybas "Europos gynėjas 2020" (angl. "Defender Europe 2020"), kad neįžeistų šalies gyventojų 75-ųjų pergalės prieš fašizmą metinių išvakarėse. Apie tai praneša RT.

Dokumente pabrėžiama, kad Rusijos ir buvusių sovietinių respublikų piliečiai yra palikuonys tų žmonių, kurie Antrojo pasaulinio karo metais labiausiai pasiaukojo, kad išlaisvintų Europą nuo fašizmo.

"Ta aplinkybė, kad NATO taip neatsakingai žaidžia su Europos kariniu stabilumu būtent artėjant 75-osioms metinėms, kai Raudonoji armija užėmė Berlyną ir įvyko pergalė prieš nacių fašizmą, yra Rusijos gyventojų ir daugelio kitų buvusios Sovietų Sąjungos šalių žmonių įžeidimas, nes būtent jų protėviai labiausiai pasiaukojo ir dėjo didžiausias pastangas, kad išlaisvintų Europą nuo fašizmo Antrojo pasaulinio karo metu", — cituoja kanalas kreipimąsi.

"Kairiųjų" partijos deputatai pabrėžia, kad Vokietijos vyriausybė turėtų padaryti išvadas iš istorijos ir žengti žingsnį, kad pasiektų abipusį supratimą ir palengvintų įtampą, tačiau vietoj to Berlynas "teikia ryžtingą paramą kariuomenės padalinių perkėlimui į rytus ir pats siunčia karius karinėms pratyboms į Baltijos šalis ir Lenkiją".

Iš viso pratybose "Europos gynėjas 2020" dalyvaus apie 37 tūkstančius karių iš įvairių Šiaurės Atlanto aljanso šalių. Vien JAV kariai planuoja panaudoti 13 tūkstančių technikos vienetų.

Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, karinės pratybos, Bundesveras, Rusija, Vokietija
Dar šia tema
"Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą
NATO Naujuosius metus pradės nuo įsiveržimo į Rusiją repeticijos
"Europos gynėjas 2020": Kodėl JAV naudoja šaltojo karo scenarijų?
Politologas: JAV pratybų metu daro viską, kad įbaugintų Europos gyventojus
Dideli, sunkūs, nejudrūs. Į Baltijos šalis vežamas naujas karinis metalo laužas
Edita Rudelienė

Mirusio politiko vietą užėmusi Rudelienė davė priesaiką

(atnaujinta 11:51 2021.05.11)
Balandžio pabaigoje mirė Nepriklausomybės Akto signataras Kęstutis Glaveckas. Jis į parlamentą pernai buvo išrinktas pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Antradienį Seimo posėdyje prisiekė Seimo narė Edita Rudelienė, praneša parlamento spaudos tarnyba.

Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

Rudelienė Seime pakeitė balandžio 30 dieną mirusį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, Seimo narį Kęstutį Glavecką. Jis buvo išrinktas pagal Lietuvos liberalų sąjūdžio sąrašą. Pirmoji nepatekusi į Seimą šiame sąraše buvo Rudelienė.

Po priesaikos parlamentarė pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Prisiekusi išrinkta Seimo narė Rudelienė įgijo visas Tautos atstovo teises.

Tegai:
priesaika, Seimas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Bukarešto devynetuko viršūnių susitikime

Nausėda pareiškė, kad Rusija išlieka pagrindine grėsme NATO

(atnaujinta 19:15 2021.05.10)
Pasak Lietuvos prezidento, Rusijos "karinė grėsmė" gali atsverti tik pakankami NATO gynybos ir atgrasymo pajėgumai Aljanso rytiniame flange, todėl NATO šalys turi ir toliau nuosekliai investuoti į gynybą

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį nuotoliniu būdu kreipdamasis į "Bukarešto devynetuko" valstybių vadovus, JAV prezidentą Džo Baideną ir NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą, pabrėžė, kad Rusijos veiksmai skatina NATO šalis skirti dar daugiau dėmesio patikimo atgrasymo ir gynybos užtikrinimui. Apie tai praneša prezidento spaudos tarnyba.

"Rusija išlieka pagrindine ilgojo laikotarpio grėsme NATO", – sakė prezidentas, pabrėžęs, kad Aljansas keliamus "iššūkius" atrems tik veikdamas vieningai, solidariai ir ryžtingai.

Pasak Lietuvos vadovo, Europa negali išlikti vieninga ir saugi be JAV įsitraukimo – amerikiečių karių buvimas Baltijos ir Juodosios jūros regione yra stipriausias atgrasymo veiksnys.

Президент Литвы Гитанас Науседа на заседании с участникам саммита Бухарестской девятки
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda "Bukarešto devynetuko" viršūnių susitikime

Pasak prezidento, "augančias Rusijos karines grėsmes" gali atsverti tik pakankami NATO gynybos ir atgrasymo pajėgumai Aljanso rytiniame flange, todėl NATO šalys turi ir toliau nuosekliai investuoti į gynybą.

Šalies vadovas užtikrino, kad Lietuva ir toliau nuosekliai rūpinsis savo saugumu, didindama išlaidas gynybai iki 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 2030 m., investuos į karinę įrangą, infrastruktūrą, pajėgumus priimti sąjungininkų pajėgas.

Prezidentas tikisi, kad birželį Briuselyje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime bus priimti principingi sprendimai, būtini Aljansui prisitaikant prie nuolat kintančios kompleksinės saugumo aplinkos ir užtikrinant nedalomą kolektyvinį saugumą.

"Prasidėjęs "NATO 2030" procesas leis mums sukurti efektyvią atgrasymo ir gynybos architektūrą, skiriant tam būtinus resursus. Turime išlaikyti budrumą ir dėmesį Rusijos keliamoms grėsmėms, stiprinti nepakeičiamą transatlantinį ryšį, didinti gynybos biudžetus ir bendrą finansavimą, taip pat pagyvinti NATO atvirų durų politiką", – sakė Nausėda.

Prezidentas taip pat paprašė dalyvaujančių šalių paramos Lietuvos paraiškai 2023 m. Vilniuje surengti NATO viršūnių susitikimą.

"Bukarešto devynetuką" sudaro vadinamojo NATO rytinio flango valstybės: Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Rumunija, Slovakija ir Vengrija.

Pastaruoju metu Vakaruose dažnai pasisakoma apie "Rusijos grėsmę". Rusijos Federacija į tai ne kartą atsakė, kad neketina nieko pulti, o pareiškimai apie "Rusijos agresiją" yra naudojami kaip pasiteisinimas dislokuoti daugiau NATO karinės technikos šalia Rusijos sienų. 

Pasak Vladimiro Putino, kaltinimai Maskvai dėl agresijos — "pramanas tų, kurie nori pasipelnyti iš savo, kaip avangardo, vaidmens kovoje su Rusija, gauti tam tikrų premijų ir lengvatų".

Tegai:
Gitanas Nausėda, NATO
Dar šia tema
Baidenas negaus "kolektyvinių" Vakarų mandato derėtis su Putinu
NATO vadovas paskelbė apie Rusijos "karinį buvimą" prie sienos su Ukraina
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje