ES valstybių narių vadovai diskusijoje apie biudžetą Europos Vadovų Taryboje, 2020 metų vasario 21 diena

Nausėda atskleidė, ko reikia sutarimui dėl ES biudžeto

(atnaujinta 15:27 2020.02.24)
Penktadienį baigėsi dar vienas Europos Vadovų Tarybos derybų raundas dėl naujo Europos Sąjungos 2021–2027 metų biudžeto

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad sutarimui dėl ES 2021–2027 metų biudžeto reikia daugiau laiko, praneša Prezidentūros kanceliarija.

Penktadienį pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021–2027 metams.

Lietuvos prezidentas susitikime su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Šarliu Mišeliu padėkojo jam už pastangas suartinti valstybių interesus, tačiau griežtai pakartojo Lietuvos pozicijas dėl poreikio didinti finansavimą sanglaudos politikai, žemės ūkiui, Kaliningrado tranzito ir Ignalinos AE uždarymo programoms. Prezidentas taip pat pasisakė už korekcijų ES biudžete panaikinimą.

Prieš prasidedant plenarinei EVT darbo sesijai, šalies vadovas susitiko su Ambicingos Europos (sanglaudos) Grupe, kuriai priklauso 17 šalių narių lyderiai.

"Solidarumas tarp šalių yra itin svarbus veiksnys, siekiant bendrų tikslų derybose", — susitikime teigė Nausėda.

Kitas ES Vadovų Tarybos susitikimas numatomas kovo mėnesį.

Subsidijų Baltijos šalims mažinimas

Nuo 2021 metų Briuselis ketina sumažinti subsidijas Baltijos šalims, tai paveiks ūkininkus ir svarbius infrastruktūros projektus, įskaitant "Rail Baltica" bei valstybių energetikos sistemų sinchronizavimą su žemynine Europa.

Turėdama omenyje sanglaudos politiką ir žemės ūkio subsidijų mažinimą, Lietuva tvirtina, kad pasiūlymai dėl naujo biudžeto yra nepriimtini.

Anksčiau Nausėda teigė, kad Vilnius yra "ES biudžeto donoras", nes teikia Europai ne pinigus, o darbo jėgą. Dabartiniame 2021–2027 metų ES biudžeto projekte numatyta sumažinti sanglaudos fondą. Lietuva gali prarasti iki 27 procentų išmokų.

Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas interviu Sputnik Lietuva priminė, kad Briuselis prieš kelerius metus nusprendė sumažinti subsidijas, nes mano, kad pereinamasis laikotarpis pasibaigė ir naujųjų ES narių ekonomika jau pasiekė tam tikrą gyvenimo lygį.

Tegai:
ES biudžetas, biudžetas, Sanglaudos politika, ES, Lietuva, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Briuselis nori kai kurias ES šalis už pažeidimus pasodinti "ant sauso davinio"
"Rail Baltica" kaina gali būti didesnė, nei planavo Baltijos šalys
Politologas: jei Lietuva nutrauks tranzitą į Kaliningradą, maža jai nepasirodys
Lenkijos premjeras: ES derybos dėl biudžeto yra aklavietėje
Politikams duokite sankcijų, žmonėms — duonos
Kaliningradas priminė Lietuvai apie tranzito įsipareigojimus rusams